08:16 25. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1773
  • RUB77.5752
Rooma-Katoliku Kirik.

Püha Tooli riigisekretär tuleb Tallinna

© Sputnik / Виталий Аньков
Eesti uudised
lühendatud link
19 0 0

Püha Tooli riigisekretär Tema Eminents kardinal Pietro Parolin'i osaleb oikumeenilisel palvusel Tallinna Toomkirikus.

TALLINN, 6. mai — Sputnik. 10.-11. mail viibib Eestis ametlikul visiidil Püha Tooli riigisekretär kardinal Pietro Parolin, kelle visiidi puhul toimub Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus oikumeeniline palvus teisipäeval, 10. mail kell 16.oo. See on ajalooline sündmus ja möödunud on 25 aastat diplomaatilistes suhete taaskehtestamisest Eesti riigi ja Püha Tooli vahel ning täitumas 23. aastat paavst Johannes Paulus II visiidist Eestimaale. Palvuse viivad läbi Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajad ja kõik on oodatud!

Lisaks oikumeenilisele palvusele on kardinal Parolinil kavas teisipäeval kohtuda president Toomas Hendrik Ilvese, Riigikogu esimehe Eiki Nestori, peaminister Taavi Rõivase ja välisminister Marina Kaljurannaga. Kohtumistel arutatakse kahepoolseid suhteid, rändekriisi, kliimaküsimusi, humanitaar- ja arenguabi ning olukorda Vahemerel ning Liibüas ja Süürias. Samuti räägitakse julgeolekuolukorrast regioonis, teatab Eesti Kirikute Nõukogu.

Kolmapäeval, 11. mail viibib kardinal Parolin Tartus, kus ta peab Missa Neitsi Maarja Pärispatuta Saamise kirikus kell 10 ja seejärel külastab Tartu Katoliku Kooli. Kardinal Parolin kohtub samuti Tartu linnapea Urmas Klaasi ja Tartu Ülikooli rektori Volli Kalmuga. Kardinal peab kell 12:15 Tartu Ülikooli aulas avaliku loengu teemal "The diplomatic activity of the Holy See at the service of peace" (Püha Tooli diplomaatiline tegevus rahu nimel). Loengut kannab üle otseülekandena Tartu Ülikooli online-tv, ajalehe Postimehe portaal ja loeng saab olema jälgitav Rooma-Katoliku
Kiriku kodulehe vahendusel ning Facebookis. Loeng on inglise keeles. Peale loengut avaldatakse loengu terviktekst eesti keeles Rooma-Katoliku Kiriku kodulehel. Kolmapäeval külastab Kardinal ka Valga Püha Vaimu kogudust.

Pietro Parolin on roomakatoliku kiriku vaimulik. Ta on alates 15. oktoobrist 2013 Vatikani kardinal-riigisekretär ja alates 22. veebruarist 2014 kardinal.

 

Peamised teemad