07:54 25. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1773
  • RUB77.5752
Kaitsepolitseiameti kinnitusel viibib Kremli-meelne aktivist Dmitri Linter tunnistajana ülekuulamisel.

Kapo kuulab Dmitri Linterit tunnistajana üle

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
41 0 0

Kaitsepolitseiameti kinnitusel viibib Kremli-meelne aktivist Dmitri Linter tunnistajana ülekuulamisel.

TALLINN, 9. mai — Sputnik. "Väited vahistamisest ei vasta tõele. Ta ei ole kinni peetud. Nimetatud Eesti kodanik viibib tunnistajana ülekuulamisel," ütles kapo pressiesindaja Harrys Puusepp ERR-i uudisteportaalile, teatab err.ee.

Venemaa uudisteagentuur TASS teatas täna Venemaa suursaatkonna kõneisikule Stanislav Makarenkole viidates, et nn Surematu polgu marssi korraldav Linter peeti kinni.

"Meile teatati, et Dmitri Linter on kinni peetud. Täpsemaid asjaolusid pole praegu teada," rääkis Makarenko.

Kõneisiku sõnul on Linteri näol tegu Eesti kodanikuga ning seega pole ta Vene saatkonna poole abi saamiseks pöördunud.

"Nii palju, kui mina tean, siis kavatsevad Linteri kaaslased Surematu polgu aktsiooni igal juhul läbi viia," lisas Makarenko.

Nn Surematu Polgu aktsiooni näol on tegu 2012. aastal Siberis rahvaalgatusena esile kerkinud üritusega, mida hiljem ka Kreml toetama asus. Aktsioon seisneb selles, et osalejad kannavad oma Suures isamaasõjas osalenud esivanema või sugulase pilti ning liiguvad siis läbi linna mõne mälestusmärgi juurde, Tallinna puhul siis Kaitseväe kalmistul asuva monumendi juurde. Käesoleval aastal on Surematu Polgu marssi korraldatud paljudes linnades Euroopas ning isegi Ameerika Ühendriikides New Yorgis ja Washingtonis.

Linter on nimetatud üritust korraldada üritanud juba pikemat aega. Postimehe andmetel näiteks eelmisel aastal, kuid siis plaan ei teostunud. Delfi kirjutas, et näiteks kohalikud veteranide organisatsioonid tema algatusest osa ei võta.

 

Peamised teemad