08:46 25. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1773
  • RUB77.5752
Kogu Eestis püsib looduses äärmiselt suur tuleoht.

Kogu Eestis püsib looduses äärmiselt suur tuleoht

© Flickr / Holger Vaga
Eesti uudised
lühendatud link
1110

Riigi Ilmateenistuse kodulehel kuvatav tuleohukaart näitab, et suur osa Eestist on hetkel äärmiselt suure tuleohuga.

TALLINN, 10. mai _ Sputnik. Sinna alasse jääb suur osa Põhja, Lõuna ja Lääne-Eestist. Suure tuleohuga aladeks on Lääne- ja Ida-Virumaa ning Saare- ja Hiiumaa. Lähipäevade ilm ei luba ka loota, et tuleks olukorda leevendavat muutust, teatab BNS. Temperatuur küll langeb, kuid vihma enne nädalalõppu ja uue nädala algust ei lubata. Kui seda ka tuleb, siis ainult kohati ning mitte terves Eestis, märkis Lääne päästekeskus.

"Arvestades tuleohtu ning seda, et lahtise tulega käiakse ümber hooletult, saavad päästjad igapäevaselt väljakutseid maastikupõlengutele. Enamus tulekahjusid on alguse saanud hooletusest lõkke tegemisel, aga ka suitsetamisest või põllutöömasinast lennanud sädemest. Ka näiteks ATV-dega ei ole mõistlik minna sõitma pinnasele, mis on kergesti süttiv," teatas päästekeskus.

Lääne päästekeskuse menetlusbüroo juhi Raido Metsa sõnul on ohtlikke ning suure kahjuga pinnasetulekahjusid võimalik vältida olles hoolikas ning järgides tuleohutusnõudeid. „Praegu ei ole võimalik mööda vaadata asjaolust, et enamus Eestist on väga suure tuleohuga. Iga vale otsus lahtise tule kasutamisel võib kaasa tuua suure õnnetuse, mis ei ohtlik mitte ainult loodusele vaid võib kaasa tuua ka inimohvreid ja suurt varakahju," manitses Mets ning lisas, et sellel aastal on kulupõlengute tagajärjel viga saanud kaks inimest, eelmine aasta hukkus üks inimene.

Päästeamet kuulutas suure tuleohuga aja välja juba 9. aprillil ning see tähendab, et kuni seda ei ole sügisel ametlikult tühistatud, võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, nende asukohad leiab internetilehelt www.rmk.ee.

Lääne päästekeskuse menetlusbüroo juhi sõnul ei tohi ka siis, kui kasutate spetsiaalselt lõkketegemiseks ettevalmistatud kohti, valvsust kaotada, sest pinnas võib selle läheduses äärmiselt kuiv olla ning kergelt süttida. „Maastikutulekahjude kolm kõige sagedasemat põhjust on ette valmistamata lõkkekoht, ebasobiv tuulesuund ja kiirus ning ohutusvahemaade eiramine. Ära unustada ei tohi ka seda, et kui te oletegi kõiki muid tuleohutusnõudeid täitnud ja jätate lõkke siiski järelvalveta, ei pruugi nendest nõuetest enam väga midagi kasu olla, seda eriti siis, kui on suur tuleoht. Seega, tule tegemine nõuab keskendumist ja pidevat järelevalvet tuletegijalt," selgitas Mets.

 

Peamised teemad