03:04 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Eesti uudised
lühendatud link
4910

Keskkonnaamet andis möödunud nädalal loa küttida väljaspool jahiaega karu, kes on rüüstanud mesitarusid ning murdnud koduloomi.

TALLINN, 14. juuni — Sputnik. Raplamaal mesitarusid rüüstanud ja koduloomi murdnud ning seetõttu erandkorras maha lasta lubatud karu pääses esmaspäeval põgenema, sest teda näinud jahimehel polnud püssi käepärast.

"Karu oli lageda välja peal, aga sellel mehel, kes teda nägi, ei olnud sel momendil relva kaasas," ütles BNS-ile Valtu jahiseltsi esimees Viktor Reino.

Keskkonnaamet andis möödunud nädalal loa küttida väljaspool jahiaega karu, kes on rüüstanud mesitarusid ning murdnud koduloomi. Karu maikuu jooksul hävitanud Kehtna vallas viis mesilasperet, murdnud kolm lammast ning ühe vasika. Vähemalt korra on karu üritanud rünnata ka Valtu küla lähedal õunaaias peetavaid lihaveiseid. Lisaks hirmutas karu Estonia järve ääres jalutades järves ujuvaid lapsi.

"Jaht käib iga päev, aga karu ei taha siiani sellest üritusest ise osa võtta. Mehed käivad karu liikumiskohtades passimas, aga siiani on karu olnud väga tark ja pole välja tulnud," sõnas Reino.

Valtu jahiseltsi juhi sõnul on niinimetatud nuhtlusisend suur isakaru, keda on ka rajakaameratest näha olnud. "Tundub, et ta pole üksi ja kahju on teinud kohe mitu karu," rääkis Reino.

Valtu jahiseltsi küttidel on võimalus nuhtluskarule varitsus- ja hiilimisjahti pidada kuni juuli lõpuni.

Pruunkaru on kaitsealune liik. Varem karude küttimiseks väljaspool jahiaega antud luba vaid korra, 2014. aastal. Toona rüüstas karu Tartu maakonna Alatskivi jahipiirkonnas mesitarusid. Vahetult pärast loa andmist jättis karu aga mesipuud rahule ning jahimehed teda kätte ei saanud.

Jahieeskirja järgi võib karule, välja arvatud poegadega emakarule, pidada varitsus- või hiilimisjahti 1. augustist kuni 31. oktoobrini kiskja tekitatud kahjustuste vältimise eesmärgil.

Eelmisel jahiaastal kütiti Eestis kokku 49 karu, Raplamaal kütiti üks isend Vardi jahipiirkonnas. Viimasel paaril aastal on karude arvukuse suurenemist märgata enim Rapla, Jõgeva ja Viljandi maakonnas.

 

Samal teemal

Ligi 5000 inimest paluvad peatada Eestisse saabuv loomatsirkus

Peamised teemad