23:44 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Brüsselis toimunud sisejulgeolekualase operatiivkoostöö alalise komitee (COSI) kohtumise üheks peateemaks oli ATLAS – Euroopa Liidu eriüksuste võrgustik.

Terrorioht Euroopas on jätkuvalt kõrge

© REUTERS / FRANCOIS LENOIR
Eesti uudised
lühendatud link
1610

Brüsselis toimunud sisejulgeolekualase operatiivkoostöö alalise komitee (COSI) kohtumise üheks peateemaks oli ATLAS – Euroopa Liidu eriüksuste võrgustik.

TALLINN, 22. juuni — Sputnik. Sisejulgeolekupoliitika asekantsleri Erkki Koorti sõnul on terrorismioht Euroopas jätkuvalt kõrge.

„Viimane vahejuhtum leidis aset alles teisipä'eva hommikul Brüsselis, kus ostukeskusejuurde tuli mees, kes väitis end kandvat pommivööd. Õnneks osutus seekordne hoiatus valehäireks," kommenteeris ta.

Brüsselis toimunud sisejulgeolekualase operatiivkoostöö alalise komitee (COSI) kohtumise üheks peateemaks oli ATLAS — Euroopa Liidu eriüksuste võrgustik. „Terrorirünnakute puhul reageerivad esimesena reeglina politsei eriüksused," selgitas Erkki Koort. „Kuna terrorism ei tunne riigipiire, peavad eri riikide eriüksused suutma vajadusel ühte sammu astuda. Selleks ongi loodud Euroopa Liidu eriüksuste võrgustik ATLAS," lisas ta.

Asekantsleri sõnul sisendab kindlust teadmine, et iga liige võib vajadusel ATLASe kaudu partnerriikide eriüksustelt abi paluda ja seda ka saada. „Üksi olles võivad ka suurema riigi käed lühikeseks jääda. Seda enam, et Euroopa lähiümbruses toimuvad konfliktid jäävad mõjutama EL-i turvalisust pikemaks ajaks," lausus ta.

„Kui tahame kriisiolukordi võimalikult kiiresti ja ohutult maandada, peame neidsamu olukordi läbi mängima," sõnas Koort.

ATLAS võrgustiku viimane rahvusvaheline terrorismisvastane õppus ATHOS toimus möödunud aasta sügisel Eestis. Toonase õppuse eesmärgiks oli ulatusliku pantvangikriisi lahendamine, et harjutada üksuste koostööd ja vahetada taktikalisi kogemusi. Õppusel osales pea 150 inimest Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Soomest, Saksamaalt, Prantsusmaalt ja Ameerika Ühendriikidest.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  40
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9