23:47 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Kevadtorm Eestis.

Saksamaa kaitseväe üksus jõuab Eestisse juulis

© Flickr / Latvijas armija
Eesti uudised
lühendatud link
2210

Kaitseväe peastaabi teatel saabub Saksamaa maaväe kompanii suurune üksus Eestisse juulis, juunis jõuavad Eestisse üksuse eelgrupid. Üksus viibib Eestis septembri lõpuni.

TALLINN, 22. juuni — Sputnik. Saksamaa kaitseväe kompanii suurune üksus jõuab Eestisse juulis.

Saksamaa kompanii relvastuses on jalaväe lahingmasinad Boxer. Kui välja arvata aasta alguses Eestis harjutamas käinud Hollandi üksuse kasutuses olnud Boxeri meditsiiniversioon, on tegemist esimese korraga, kui seda tüüpi lahingumasinad Eestisse tuuakse, teatas BNS.

Tänavusest suurõppusest Kevadtorm võttis koos teiste liitlaste üksustega osa Saksamaa kaitseväe kompanii suurune üksus. Üksus lahkub Eestist pärast õppuse lõppu.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  41
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9