14:05 26. September 2017
Tallinn+ 14°C
Kuula otse
Uber.

Uberi taksoteenuse osutajate virtuaalne tuvastus käivitub peagi

© Flickr / Núcleo Editorial
Eesti uudised
lühendatud link
8430

Uber Eesti loodab koostöös virtuaalse isikutuvastamise teenusega Veriff käivitada juba sel aastal lahenduse, mis võimaldab Uberi juhte dokumendi ja veebikaamera abil tuvastada ja nende taustakontrolli tõhustada.

TALLINN, 20. juuli — Sputnik. Uber Eesti juht Enn Metsar ütles BNS-ile, et koostöö Veriffiga teenib kahte eesmärki.

"Esiteks on platvormi turvalisuse hoidmine. Juhtide taustakontroll on aeganõudev töö. Veriff võimaldab neid protsesse osaliselt automatiseerida ilma kvaliteedis kaotamata," rääkis ta.

Teine eesmärk on lihtsustada sõidukijuhiks registreerimist.

"Oleme hetkel katsetamas lahendust, mis aitab meil neid eesmärke saavutada. Loodame koostöös Veriffiga toimiva lahenduseni jõuda käesoleval aastal. Eduka koostöö korral näeme võimalust koostöö jätkamiseks ka Eestist väljaspool," lisas Metsar.

Veriff on lepingu sõlminud ka e-kaubandusettevõttega Hansapost, mis võimaldab kauplusel klienti paremini identifitseerida ja tausta kontrollida.

Lisaks teeb Veriff koostööd siseministeeriumi ja erinevate elektrooniliste registritega. Uus teenus aitab tuvastada isikusamasust isikut tõendava dokumendiga arvutikaamera ees, mis võimaldab nii residentidel kui e-residentidel avada Eestis pangakontot, hoiustada või alustada ärisuhet distantsilt ise füüsiliselt pangakontorit külastamata.

Veriffi investoriteks on Mobi Solutions eesotsas Rain Rannu ja Linnar Viigiga ning Inbanki tütarettevõte Inbank Technologies.

 

Samal teemal

Veriff kaitseb kelmuste eest

Peamised teemad