01:36 15. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Lähipäevad on üsna sajused.

Teadlane: suurt suvekuumust ei paista

© Flickr / Yohmi
Eesti uudised
lühendatud link
510

Päris veatut rannailma juuli lõpuni ei paista, aga vihmasajud jäävad harvemaks ja päikest paistab rohkem.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik. Tartu ülikooli füüsikainstituudi vanemteaduri Marko Kaasiku sõnul tänavu enam suurt suvekuumust ei paista, küll aga läheb ilm kuivemaks.

"Paistab nii, et juuli lõpuni jätkub normaalne eestimaine suvesoojus: pole oodata suurt kuumust ega väga jahedat. Lähipäevad on üsna sajused, aga hiljem muutub ilm kuivemaks," ütles Kaasik, kes koostab ilmaprognoosi internetipõhiste mudelarvutuste põhjal, teatas BNS.

"Päris veatut rannailma juuli lõpuni ei paista, aga vihmasajud jäävad harvemaks ja päikest paistab rohkem. Suurt kuumust ei paista, seega õlle ja karastusjookide superläbimüüki Pärnu kohvikupidajatele ennustada ei saa."

Ka õhutemperatuuride osas ennustas Kaasik mõõdukust. "Keskmine päevasoe on mõõdukalt optimistlik, 20-25 kraadi päeval," ütles ta. "Augusti kohta kahjuks ei saa veel täpselt kuiva- ja vihmaperioode ennustada. Suve lõpupoole valitsevad Loode-Venemaal kõrgrõhualad ja madalrõhkkondade hoog põhjas raugeb veidi. Augustis ootame normilähedasi ilmu, mis teatavasti tähendab aasta sajuseimat kuud," rääkis Kaasik.

Juuni oli Kaasiku sõnul umbes kraadi võrra soojem kui keskmiselt ja vastu ootusi umbes poolteist korda keskmisest sajusem. "Ägedate vihmahoogude vahel jagub siiski keskmisest veidi enam päikesepaistet," lohutas ta.

Esialgu jätkub jahe ja vihmane suvi, kuid lõpupoole on Kaasiku ütlust mööda taas mõnevõrra püsivamat päikesepaistet. "Sügis tõotab tulla soojapoolne ja talve algus pehme. Lõuna-Euroopas on õhurõhk kõrgem kui tavaliselt. Üle Skandinaavia liiguvad madalrõhkkonnad Loode-Venemaale, tuues palju vihma ja suhteliselt jahedat ilma. Nii sajab meilgi tavalisest rohkem ja on mõnevõrra jahedam," kirjeldas Kaasik.

 

Peamised teemad