13:23 16. Jaanuar 2018
Tallinn-10°C
Kuula otse
Kõrgendatud valvet hoitakse lennujaamas vähemalt esmaspäevani. .

Pommiähvarduse teinu on tabamata

© Фото: Tallinn Airport / Tallinna Lennujaam
Eesti uudised
lühendatud link
1702

Siseminister Hanno Pevkuri sõnas, et Eesti-Saksa lendudele tehtud pommiähvarduse teinud inimene oskas oma tabamise võimalikult raskeks teha.

TALLINN, 28. juuli — Sputnik. Pevkur ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et pommiähvarduse teinud inimene teadis, "kuidas ühte või teist võimalust enda kasuks pöörata, et tema ülesleidmine oleks võimelikult raske".

"Teeme omalt poolt kõik, et ähvarduse teinud inimene üles leida," sõnas minister ja kinnitas et uurijatel on töös "erinevaid versioone".

Pevkur lisas, et kõrgendatud valvet hoitakse lennujaamas vähemalt esmaspäevani. "Praegu ei paista, et lendudele oleks reaalset ohtu," lisas ta.

Ööl vastu esmaspäeva pärast kella 2 helistas Tallinna lennujaama ning kaitsepolitseisse end Islamiriigi liikmeks kutsuv mees, kes teatas kavatsusest õhkida nädala jooksul Tallinnast Saksamaale suunduv lennuk. Telefonikõned olid tehtud inglise keeles, Eesti mobiilinumbrilt ning Eesti territooriumilt.

Kaitsepolitsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb lennuohutusvastast rünnet, menetlust juhib riigiprokuratuur. „Hetkel pole lisaks telefonikõnele muud tegelikule ohule viitavat infot, kuid võtame tehtud ähvardusi tõsiselt," ütles menetlust juhtiv riigiprokurör Inna Ombler.

Alates esmaspäevast on kesklinnas ja selle ümbruses ning Tallinna reisisadama läheduses korda tagavatel politseinikel kaasas ja nähtaval kohal kasutuses püstolkuulipildujaid. Tallinna lennujaam on alates esmaspäevast tugevdatud valve all ja seal on väljas püstolkuulipildujatega varustatud lisapatrullid.

 

Peamised teemad