03:28 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Edgar Savisaar.

Kohus ei lubanud Savisaart linnapea ametisse tagasi

© Фото: Альберт Труувяэрт
Eesti uudised
lühendatud link
3301

Kohus asus siiski vastupidisele seisukohale, leides, et Savisaare ametist kõrvaldamine on jätkuvalt põhjendatud. Sama leidis riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

TALLINN, 28. juuli — Sputnik. Harju maakohus leidis neljapäeval tehtud määrusega, et kriminaaluurimise all olevat Keskerakonna liidrid Edgar Savisaart ei tohi praegu Tallinna linnapea ametisse tagasi lubada.

Savisaare ametist kõrvaldamise põhjendatuse kontrolli taotles tema kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs, kelle sõnul puudub igasugune oht, et Savisaar hakkaks kohtueelses menetluses tunnistajaid mõjutama ning seetõttu puudub ka alus teda linnapea ametist kõrvale tõrjumiseks. "Pöördusime eeluurimiskohtuniku poole taotlusega kontrollida Edgar Savisaare ametist kõrvaldamise jätkuvat põhjendatust, kuna toimikust nähtuvaid tunnistajate ütlusi arvesse võttes ei esine ohtu, et Edgar Savisaar tunnistajaid mõjutaks," rääkis Nääs.

Tema sõnul on kõik Tallinna linnavalitsuse ametnikest tunnistajad on ütlused kaitsepolitseiametile andnud ning need ei ole Edgar Savisaar süüstavad ega oma kriminaalasjas olulist või määravat tähtsust. "Seda arvesse võttes puudub ka reaalne oht, et Edgar Savisaar mõjutaks tunnistajaid andma mingi muu sisuga ütlusi ning ühes sellega puudub alus Edgar Savisaare jätkuvaks ametist kõrvaldamiseks," lisas Nääs.

Kohus asus siiski vastupidisele seisukohale, leides, et Savisaare ametist kõrvaldamine on jätkuvalt põhjendatud. Sama leidis riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, kes tõi muu hulgas esile Savisaare käigu avaldada 6. juuli Kesknädalas tunnistajate ütlused täies mahus. Evestuse hinnangul võib ainuüksi seda lugeda juba katseks tunnistajaid mõjutada.

Evestuse hinnangul ei tohiks Savisaart lubada linnapea ametisse kogu eelseisva kohtuprotsessi vältel.

Eelmise aasta 22. septembril esitatud kahtlustuse järgi võttis Savisaar 2014. ja 2015. aastal korduvalt altkäemaksu varade ja soodustustena nii enda kui ka kolmanda isiku kasuks. Koos Savisaarega said kahtlustuse Tartus elav Toomas, Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo, Porto Franco OÜ suuromanik Hillar Teder, Silikaat Grupi omanik Vello Kunman, tema nõunik Villu Reiljan, ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanik Aivar Tuulberg ja ettevõtja Aleksander Kofkin. Tänavu märtsis lisandus kahtlusaluste ringi ka reklaamiärimees Paavo Pettai.

 

Peamised teemad