21:37 22. Märts 2018
Tallinn+ 0°C
Kuula otse
Haridusalal on enim tööotsijaid viimati töötanud õpetaja abi või lasteaiakasvataja abina.

Avalikus halduses kimbutab töötus enim ametnikke ja spetsialiste

© Sputnik / Павел Комаров
Eesti uudised
lühendatud link
23 0 0

Võrreldes aastataguse juuniga on tööd otsivate ametnike ja spetsialistide arv vähenenud 12 võrra, samas on aga aastaga kahekordistunud töötuks jäänud linnapeade ja vallavanemate arv.

TALLINN, 7. august — Sputnik. Avalikus halduses töötanutest on end töötukassas tööotsijaks registreerinud enim riigiameti ametnikke ja spetsialiste, keda juuni seisuga oli kokku 69, selgub töötukassa statistikast.

Võrreldes aastataguse juuniga on tööd otsivate ametnike ja spetsialistide arv vähenenud 12 võrra, samas on aga aastaga kahekordistunud töötuks jäänud linnapeade ja vallavanemate arv, mis oli tõusnud kolmelt kuuele.

Avalikus halduses otsis juunis tööd kokku 163 inimest, eelmise aasta samal ajal oli see number 165, muutumatuks on jäänud suurima tööotsijate hulgaga Harjumaa, kus otsis tööd 85 avalikus halduses töötanut.

Endistest kohaliku omavalitsuse volikogu liikmetest on tööotsijate hulgas kaheksa inimest, eelmisel aastal oli neid juunis vaid üks.

Haridusalal on enim tööotsijaid viimati töötanud õpetaja abi või lasteaiakasvataja abina. Kui eelmise aasta juunis otsis tööd 137 endist õpetaja abi ja lasteaiakasvataja abi, siis käesoleva aasta juuniks oli nende arv kasvanud 32 võrra 169 tööotsijani.

Haridusjuhtide ja pedagoogide seas on tööotsijate arv samas vähenenud — kui aasta tagasi otsis selles vallas tööd 404 inimest, siis tänavu juunis 386 inimest.

Huvihariduse ja muu haridustöö vallas on aga tööotsijate arv kasvanud 31 tööotsija võrra peamiselt just õpetaja abide ja lasteaiakasvataja abide tööpuuduse tõttu.

Haridusjuhtide ja pedagoogide hulgas oli endiselt enim tööotsijaid kõrgkoolide õppejõudude ja teadurite seas, kellest otsis tööd sarnaselt eelmise aasta juuniga kokku 63 inimest.

 

Peamised teemad