16:05 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
13 0 0

Eesti Pagulasabi jätkab toidu- ja psühhosotsiaalse abi pakkumisega otse konflikti tõttu puudustkannatavatele elanikkonnagruppidele kui ka meditsiiniabi lähetamisega haiglatele.

TALLINN, 16. august — Sputnik. Välisministeerium eraldas kolmele Eesti vabaühendusele Ukraina sisepõgenike ja konfliktis kannatanute olukorra leevendamiseks 135 000 eurot.

Eraldise said MTÜ Ukraina Kultuurikeskus, MTÜ Eesti Pagulasabi ja MTÜ Mondo, kes algatasid 2014. aastal oktoobris heategevusliku kampaania „Ukraina heaks!".

"Vene-Ukraina konflikti käigus on hukkunud üle 9400 inimese ning üle 21 500 on saanud vigastada. Kahjuks pingeline olukord Ukrainas ei näita rahunemise märke. Sellest tulenevalt on Ukrainas tegutsevate abiorganisatsioonide toetamine meie jaoks jätkuvalt väga oluline," rõhutas välisminister Marina Kaljurand. „Mul on hea meel, et Eesti vabaühendused on jätkamas järjekindlat tegevust, et aidata kaasa olukorra leevendamisele Ukrainas, ning oleme neile selle eest tänulikud," lisas ta.

Eesti Pagulasabi jätkab toidu- ja psühhosotsiaalse abi pakkumisega otse konflikti tõttu puudustkannatavatele elanikkonnagruppidele kui ka meditsiiniabi lähetamisega haiglatele. MTÜ Ukraina Kultuurikeskus soovib jätkata pagulaste ja haavatute toetamist. Välisministeeriumi toetust kasutakse eeskätt Ukraina sisepagulaste tarbeks, kuid võimalusel ka Ida-Ukraina haiglate, lastekodude toetamiseks. MTÜ Mondo töö Ida-Ukrainas keskendub ka järgmistel kuudel sisepõgenikele ning konfliktiäärsetele elanikele.

Lisaks antud summale on välisministeerium käesoleval aastal eraldanud Ukrainale humanitaarabi 350 000 euro väärtuses. Mullu eraldas välisministeerium humanitaarabina Ukrainas aset leidvas konfliktis kannatanute abistamiseks ning sisepõgenike olukorra leevendamiseks kokku 1 260 869 eurot.

 

Peamised teemad