20:33 22. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1354
  • RUB75.4433
Martin ja Mart Helme.

EKRE pöördus ERR-i eetikanõuniku poole

© Фото: riigikogu.ee
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti presidendivalimised 2016 (92)
50 0 0

EKRE hinnangul ei kohtle ERR presidendikandidaate võrdselt.

TALLINN, 26. august — Sputnik. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) pöördus Eesti Rahvusringhäälingu eetikanõuniku poole juhtimaks tähelepanu, et ERR ei kohtle oma programmides kõiki presidendikandidaate võrdselt.

Erakond pöördus eetikanõunik Tarmu Tammerki poole pärast seda, kui ETV toimetus otsustas, et pühapäeva õhtul ETV ekraanil toimuvasse presidendikandidaatide debatti ei pääse EKRE kandidaat Mart Helme, kuna ta ei kandideeri riigikogu valimisvoorudes, teatas EKRE BNS-ile.

„Seda, kes võidakse seada üles teises voorus, ei saa pühapäeva õhtuks keegi kindlalt öelda, kuid see pole tegelikult oluline. Oluline on see, et Mart Helme on erakonna ametlik kandidaat ja sellisena on asja käsitlenud nii teised erakonnad kui ka meedia üldiselt," ütles EKRE aseesimees ja riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme.

„Rahvusringhäälingu nõukogus kehtestatud kord ütleb, et valimiste kajastamisel järgitakse kandidaatide võrdse kohtlemise ning poliitilise tasakaalustatuse ja erapooletuse põhimõtteid. Tänase seisuga ei ole Mart Helmet kutsutud ühtegi Vikerraadio vastavasse saatesse, mis juba rikub nimetatud sätet. Nüüd ei soovi toimetus teda kutsuda ka presidendikandidaatide debatile teles," rääkis Helme.

Helme sõnul ei pane nõukogus kehtestatud kord mingeid piiranguid või tingimusi selles osas, kuidas tuvastada, kes on või ei ole presidendikandidaat. „Fakt on see, et Mart Helme on presidendikandidaat. Tema debatile kutsumata jätmine on jäme tasakaalustatuse, võrdse kohtlemise ja erapooletuse põhimõtte rikkumine," toonitas ta.

Tammerk tõrjus EKRE süüdistuse ERR-i kallutatuse kohta. "ERRi senised valikud presidendikandidaatide kajastamise kohta on minu hinnangul ajakirjanduslikult selgelt põhjendatud. EKRE juhtide süüdistused tasakaalu puudumise kohta ei oma praeguse seisuga alust," ütles ERR-i ajakirjanduseetika nõunik reedel BNS-ile.

"Mart Helme ja Marina Kaljuranna kohta on avalikkusele teatatud, et nad kandideerivad valimiskogus. ERR-i poliitikasaadete toimetus on otsustanud pühapäevaõhtuse ETV debati pühendada presidendivalimistele riigikogus," märkis Tammerk. "See on täiesti aktsepteeritav, ajakirjanduslikest kaalutlustest lähtuv otsustus, mida pole alust vaidlustada," lisas Tammerk.

Valimiskogu eel korraldab ETV uue debati, kus osalevad valimiskogu kandidaadid, kinnitas ERR-i eetikanõunik.

Tammerk märkis ka, et ERR-i presidendivalimiste [kajastamise] kord käsitleb tervet valimisprotsessi oma erinevates etappides ning tasakaalustatus tuleb tagada tervikuna, mitte kitsalt üksiksaate kohta. "Valimiskampaania kajastamise tasakaalustatuse ja erapooletuse kohta ERR-is saab anda hinnangu siis, kui valimised on toimunud," rõhutas Tammerk.

 

 

 

Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (92)
Tagid:
ERR, EKRE, Mart Helme

Peamised teemad