16:35 11. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1077
  • RUB70.4627
Taavi Rõivas.

Ossinovski ja Sester peavad Rõivasele haigekassa ülekuludest aru andma

© Sputnik / Александр Максименко
Eesti uudised
lühendatud link
73 0 0

Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross rääkis, et nelja aasta planeerimise põhimõtete koostamisel oli väga oluliseks ravikindlustussüsteemi rahaline jätkusuutlikkus, et tagada kvaliteetne tervishoid.

TALLINN, 27. august — Sputnik. Peaminister Taavi Rõivas kutsus terviseminister Jevgeni Ossinovski ja rahandusminister Sven Sesteri järgmiseks kolmapäevaks Stenbocki majja haigekassa ülekulutamise tõttu selgitusi andma.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo juht Helin Vaher ütles BNS-ile, et Rõivas soovib saada ülevaate, kuidas kavatsetakse ootamatult suureks kujunenud defitsiit katta ning sarnaseid planeerimisvigu tulevikus vältida. Ossinovski sõnul otsustas haigekassa nõukogu suuremaid kulusid lubada selleks, et säilitada teenuste maht, kuna ainus alternatiiv oleks jätta Eesti inimesed arstiabita, see aga oleks vastutustundetu ja lubamatu.

Sester ütles reedel, et Ossinovskil tuleb kiiremas korras teha ettepanekud haigekassa eelarve tasakaalu viimiseks. Sester märkis, et on rahandusministrina selle otsuse vastu olnud, kuna haigekassa veelgi kasvav eelarvepuudujääk on vastuolus riigieelarve strateegiaga ning võib riigirahanduse ohtu seada.

Ossinovski sõnul otsustas haigekassa nõukogu eelmise nädala reedel toimunud koosolekul säilitada raviteenuste maht järgmise nelja aasta jooksul senisel tasemel ning tegi valitsusele ettepaneku korrigeerida haigekassa finantspositsiooni.

Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross rääkis samuti eelmisel reedel, et nelja aasta planeerimise põhimõtete koostamisel oli väga oluliseks ravikindlustussüsteemi rahaline jätkusuutlikkus, et tagada kvaliteetne tervishoid, kulutõhusad ja eesmärgipärased ravimeetodid ning solidaarne arstiabi kättesaadavus kõigile kindlustatutele.

Haigekassa tulud kasvasid esimesel poolaastal 7 protsenti 510,9 miljoni euroni. Ravikindlustuse kulud kasvasid 8 protsenti 538,8 miljoni euroni ja haigekassa tegevuskulud on kasvanud kokku 11 protsenti. Kokku olid haigekassa eelarve kulud esimesel poolaastal 543,8 miljonit ja seega oli eelarve ligi 33 miljoniga miinuses, mis on 14,5 miljonit eurot negatiivsem prognoositust.

 

Tagid:
tervishoid, ministeerium, Taavi Rõivas

Peamised teemad