08:34 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Eesti uudised
lühendatud link
24 0 0

Reformierakonna juhatus kinnitas esmaspäeva hommikul praeguse haridus- ja teadusministri Jürgen Ligi välisministri kandidaadiks.

TALLINN, 11. september — Sputnik. Peaminister Taavi Rõivas kinnitas sotsiaalmeedias, et Ligi on erakonna juhatuse otsusega välisministri kandidaat ning haridus- ja teadusministri kandidaat on Maris Lauri, teatas BNS.

Jürgen Ligi sõnul on maailm muutustes ja sama juhtub paratamatult riikidevaheliste suhetega. "Igapäevase diplomaatia kõrval on üleval tavapärasest teravamad teemad ja riikide koostööle sunnitakse peale muutusi. Riikide ja rahvaste saatus sõltub kõige otsesemalt sellest, kuidas käsitletakse koos rändekriisi, majandust või EL-i ja NATO teemasid," lausus Ligi.

Taavi Rõivase sõnul aitavad uueks haridus- ja teadusministriks tõusva Maris Lauri majandusanalüütiku kogemus ning teadusmagistri kraad majandusteadusest mõista Eesti teadus- ja haridusmaastiku ees seisvaid keerulisi valikuid.

"Minu jaoks on haridus alati kõige olulisem, sest see on nii indiviidide kui kogu ühiskonna edukuse aluseks. Kindlasti plaanin jätkata haridusmaastiku korrastamisega ja reformide lõpuleviimisega. Eesmärgiks on ka õpetajate palga tõstmine, selleks tuleb vahendid leida," ütles Maris Lauri.

"Teadus- ja arendustegevus peab samuti olema riigi priorieet. Meil on head teadlased, oluline on, et need teadmised leiaksid rakendust uutes arendustes ja toodetes, praktilist kasutamist ettevõtluses. Samuti on minu jaoks oluline, et haridusektoris oleks nii riigi kui erasektori raha, eelkõige tuleb eravahendeid tuua teadus- ja arendustegevusse," märkis Lauri.

Välisministri koht vabanes, kui seni seda ametit pidanud Marina Kaljurand teatas möödunud nädala lõpus oma soovist kandideerida presidendiks ning ministri ametikoht maha panna, teatas BNS.

Rõivas kirjutas, et Jürgen Ligi on poliitiliselt kogenud ning tunneb ja tunnetab välis- ja julgeolekupoliitika nüansse.

 

Samal teemal

Kaljurand kandideerib presidendiks
Rõivas ei kiirusta Kaljuranna ametist vabastamisega
Ilves: välisministri ametikoha ümber valitseb häiriv ebaselgus
Tagid:
peaminister, haridus- ja teadus minister, ETV, rahandusministeerium, Reformierakond, Maris Lauri, Jürgen Ligi, Taavi Rõivas, Eesti

Peamised teemad