00:29 27. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Eesti uudised
lühendatud link
2920

President Toomas Hendrik Ilves nimetas esmaspäeval Jürgen Ligi välisministri ning Maris Lauri haridus- ja teadusministri ametisse.

TALLINN, 12. september — Sputnik. President Toomas Hendrik Ilves tegi täna peaminister Taavi Rõivase ettepanekul muudatusi Vabariigi Valitsuse koosseisus — ta vabastas välisministri ametist Marina Kaljuranna ning nimetas välisministriks senise haridus- ja teadusministri Jürgen Ligi, uueks haridus- ja teadusministriks nimetas ta senise Riigikogu liikme Maris Lauri, teatas presidendi kantselei pressiesindaja.

Riigipea tänas läinud reedel lahkumisavalduse esitanud Marina Kaljuranda tema pikaajalise töö eest Eesti välisteenistuses ja viimasel ajal välisministrina ning peaminister Taavi Rõivast kiire tegutsemise eest välisministri ametikoha täitmisel, teatas BNS.

„Maris Lauril ja Jürgen Ligil ei ole ministritena aega pikaks hoovõtuks, aga olen kindel, et oma kogemustega nad ei vajagi seda," ütles president Ilves.

Teisipäeva hommikul annab haridus- ja teadusminister Maris Lauri riigikogu ees ametivande. Ligi, kes on juba valitsuse liige, uuesti ametivannet andma ei pea.

 

Tagid:
haridus- ja teadus minister, Välisministeerium, president, Maris Lauri, Jürgen Ligi, Toomas Hendrik Ilves, Eesti

Peamised teemad