05:59 24. Juuni 2018
Kuula otse
  • USD1.1648
  • RUB73.5314
Valitsus otsustas karmistada alkoholi- ja tubakapoliitikat

Valitsus karmistab alkoholi- ja tubakapoliitikat

© Sputnik / Илья Питалев
Eesti uudised
lühendatud link
30 0 0

Valitsus kiitis heaks alkoholi- ja tubakapoliitika karmistamise memorandumid ning tegi sotsiaalministeeriumile ülesandeks esitada eelnõud valitsusele esimesel võimalusel.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Eelnõudega raskendatakse alkoholi- ja tubakatoodete kättesaadavust, piiratakse müügiedendust ning kaitstakse alaealisi nende toodete kahjulike mõjude eest, teatas BNS-ile sotsiaalministeerium.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnas, et uue valitsusliidu jaoks on rahvatervise parandamine üks selgeid prioriteete. "Me teame, et alkoholi ja tubaka liigtarbimine on Eestis väga suur probleem. Mul on hea meel, et valitsus toetas sotsiaalministeeriumi esitatud ettepanekuid olukorra parandamiseks," ütles ta.

Sotsiaalministeeriumi ettepanekud näevad ette alkoholireklaami olulisrt piiramist, alaealistele alkoholi kättesaadavuse vähendamist, alkoholi müügikohtade arvu vähendamist ning alkoholi kauplustes vähem nähtavaks muutmise.

Uue tubakaseaduse eelnõu väljatöötamisel soovib sotsiaalministeerium vähendada tubakatoodete ja nende alternatiivtoodete atraktiivsust, piirata nende väljapanekut müügikohtades, reguleerida alaealiste kontrollostud ning laiendada suitsetamise piiranguid ka e-sigareti tarvitamisele.

Tagid:
tubakas, alkohol, tervise- ja tööminister, Jevgeni Ossinovski, Eesti

Peamised teemad