08:46 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Eesti uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
1420

Riigikogu rahanduskomisjon jätab plaanitavast maksupaketist välja autode registreerimislõivu puudutava, muudatusettepanekuid hakkab riigikogu hääletama kolmapäeval.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. Rahanduskomisjoni esimehe Mihhail Stalnuhhini sõnul võeti arvesse huvigruppide kaasamisel tehtud ettepanekud. "Eelnõust jätsime välja autode maksustamisega seotud sätted. Samuti viiakse seadusesse sätted, mis on seotud eraravikindlusega. Muudatus võimaldab tööandjal edaspidi maksuvabalt hüvitada ka eraravikindlustust," vahendas riigikogu kantselei tema sõnu.

Maksu- ja Tolliamet
© Sputnik / Вадим Анцупов

Samuti märkis Stalnuhhin, et rahanduskomisjoni ettepaneku järgi säilitatakse abikaasade ühise deklareerimise võimalus elamuasemelaenu intressidele, koolituskuludele ja täiendavale maksuvabale tulule laste eest.

Ta lisas, et vabatahtlike mahaarvamiste piirmäärad kehtivad isikupõhiselt. See tähendab, et maksumaksja saab arvata maksustamisperioodil kantud koolituskulusid, tasutud eluasemelaenu intresse ja tehtud annetusi oma maksustatavast tulust maha kuni 1200 eurot, ent mitte üle 50 protsendi maksustatavast tulust.

Kui mahaarvamised ületavad neid piirmäärasid, siis saab koolituskulude ja eluasemelaenu intresside kasutamata osa üle kanda teisele abikaasale, kes võib need arvata maha oma maksustatavast tulust, pidades silmas, et koos tema enda tehtavate mahaarvamistega ei tohi need samuti ülal nimetatud piirmäärasid ületada. 

Piirmäärad ei kehti laste ülalpidamisega seotud täiendava maksuvaba tulu suhtes, mille puhul on ainsaks piiriks maksustatava tulu suurus.

Eelnõu teine lugemine jätkub ning muudatusettepanekute hääletamine toimub kolmapäevasel täiskogu istungil.

Rahandusminister Sven Sester teatas esmaspäeval, et ta on teinud riigikogu rahanduskomisjonile ettepaneku võtta maksumuudatuste niinimetatud kobareelnõust välja autode registreerimislõivu muudatusettepanekud.

Lõivust plaanis riik 2017. aastal tulu saada 7-8 miljonit eurot, selle plaanib rahandusministeerium katta suurema dividendimaksega Eesti Energiast.

Detsembri alguses teatas rahandusministeerium, et riigil on plaan hakata sõidukite registreerimistasu koguma võimalusel süsinikdioksiidi heitmenäitajatelt, samas kui vanematelt autodelt arvestab riik tasu mootori võimsuse baasil.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)

Samal teemal

Opositsioon esitas riigikogu juhatusele protesti
Rahanduskomisjon jätkab maksumuudatuste arutelu tuleval nädalal
Sõerd: uue maksupaketiga muutub kogu üksikisiku tulumaksu loogika
Inimesed ei kipu maksumuudatuste tulutoovasse mõjusse uskuma
Õlletootjad: maksumuudatused kahjustavad Eesti tootjaid
Suurpered pole rahul kavandatava auto- ja magusamaksuga
Tagid:
autolõiv, maksumuudatused, registreerimistasu, automaks, maksupoliitika, Riigikogu rahanduskomisjon, Mihhail Stalnuhhin, Eesti

Peamised teemad