16:28 20. Juuni 2018
Kuula otse
 • USD1.1534
 • RUB73.8050
Euroopa Saunamaraton talvepealinnas Otepääl

Tallinn andis Otepääle üle talvepealinna tiitli

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
22 0 0

Tallinn andis teisipäeval Otepääle linna keskväljakul peetud tseremoonial 20. korda üle talvepealinna tunnistuse ja võimusaua, mis senini oli sügispealinna Narva valduses.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Talvepealinna võimusaua võttis sügispealinnalt Narvalt vastu ja andis talvepealinnale edasi Tallinna esindanud Raepressi juhataja Alar Rästa, kes luges ette ka pealinna linnapea vastava tunnistuse, vahendas Raepress.

„Käesolev tunnistus kinnitab, et Tallinna linn on nõus andma talvepealinna tiitli Otepääle. Tunnistus kehtib alates astronoomilise talve algusest 21. detsembril kella 12.44-st kuni kevade astronoomilise alguseni 20. märtsil 2017, kella 12.29-ni", on tunnistuses kirjas.

Otepää saab 20. korda talvepealinnaks
© Sputnik / Вадим Анцупов

Talvepealinna tunnistuse järgi kohustub Otepää hoidma pealinna au kõrgel, võõrustama väärikalt linna külalisi ja puhkajaid, säilitama siin Eestimaa lumevarusid ja korraldama maailmatasemel suusavõistlusi.

Otepää on tänavu tähistanud mitmeid juubeleid — täitus 900 aastat Otepää esmamainimisest, 80 aastat linnaks saamisest ja 20 aastat talvepealinnaks olemisest.

Talvepealinnale tiitli üleandmise tseremoonial osales ka tuntud astroloog Igor Mang, kes peas riituse, et tuleks ka lund ja saabuks lumine talv.

Talvepealinna avamispidustused algasid 18. detsembril, kell 11.00 mil toimus traditsiooniline talveturg ja suur jõuluvanade kokkutulek.

Turul pakuti kaupa, mis on valminud hoole ja armastusega tublidelt tegijatelt. Esinesid Esteetika- ja tantsukooli Otepää lapsed, päeva jooksul toimus õnneloos. Talveturu külastajaid ootas Otepää Naisseltsi poolt valmistatud kuum supp, teatas Otepää linnavalitsus.

Kevadpealinna tiitel antakse üle Türile 20. märtsil.

Tagid:
avamispidustused, kohustused, tunnistus, talvepealinn, Alar Rästa, Otepää, Eesti

Peamised teemad

 • EL-i lipp

  Tšehhi valitsusjuht Andrej Babiš teatas, et tema riik ei toeta Brüsseli poolt koostatud Euroopa Liidu eelarve eelnõu. Tšehhi võib ilma jääda ligi 6 miljardist eurost, Poola peaaegu 20 miljardist ning Eesti "kõigest" miljardist eurost.

  5
 • Tallinnas toimus pikett Euroopa poliitvangide toetuseks

  Poliitvange toetavad protestijad püüdsid juhtida Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi saadikute tähelepanu inimõiguste kaitsjate ja ajakirjanike väidetavale ahistamisele ning ebaseaduslikule vahi all pidamisele Euroopas.

  7
 • Parvlaev Petersburg vabastati lõplikult aresti alt

  Kohus otsustas vabastada Venemaa laeva aresti alt seoses laevaomaniku kõigi võlgnevuste tasumisega, ütles uudisteportaalile Sputnik Eesti laeva kapten Nikolai Šaškov.

  16