09:47 25. Mai 2017
Tallinn+ 7°C
Kuula otse
Euroopa Saunamaraton talvepealinnas Otepääl

Tallinn andis Otepääle üle talvepealinna tiitli

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
20 0 0

Tallinn andis teisipäeval Otepääle linna keskväljakul peetud tseremoonial 20. korda üle talvepealinna tunnistuse ja võimusaua, mis senini oli sügispealinna Narva valduses.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Talvepealinna võimusaua võttis sügispealinnalt Narvalt vastu ja andis talvepealinnale edasi Tallinna esindanud Raepressi juhataja Alar Rästa, kes luges ette ka pealinna linnapea vastava tunnistuse, vahendas Raepress.

„Käesolev tunnistus kinnitab, et Tallinna linn on nõus andma talvepealinna tiitli Otepääle. Tunnistus kehtib alates astronoomilise talve algusest 21. detsembril kella 12.44-st kuni kevade astronoomilise alguseni 20. märtsil 2017, kella 12.29-ni", on tunnistuses kirjas.

Otepää saab 20. korda talvepealinnaks
© Sputnik / Вадим Анцупов

Talvepealinna tunnistuse järgi kohustub Otepää hoidma pealinna au kõrgel, võõrustama väärikalt linna külalisi ja puhkajaid, säilitama siin Eestimaa lumevarusid ja korraldama maailmatasemel suusavõistlusi.

Otepää on tänavu tähistanud mitmeid juubeleid — täitus 900 aastat Otepää esmamainimisest, 80 aastat linnaks saamisest ja 20 aastat talvepealinnaks olemisest.

Talvepealinnale tiitli üleandmise tseremoonial osales ka tuntud astroloog Igor Mang, kes peas riituse, et tuleks ka lund ja saabuks lumine talv.

Talvepealinna avamispidustused algasid 18. detsembril, kell 11.00 mil toimus traditsiooniline talveturg ja suur jõuluvanade kokkutulek.

Turul pakuti kaupa, mis on valminud hoole ja armastusega tublidelt tegijatelt. Esinesid Esteetika- ja tantsukooli Otepää lapsed, päeva jooksul toimus õnneloos. Talveturu külastajaid ootas Otepää Naisseltsi poolt valmistatud kuum supp, teatas Otepää linnavalitsus.

Kevadpealinna tiitel antakse üle Türile 20. märtsil.

Tagid:
avamispidustused, kohustused, tunnistus, talvepealinn, Alar Rästa, Otepää, Eesti

Peamised teemad

 • Laste Vabariik asub teele

  EV100 lastele mõeldud ürituste sari, elamustuur Laste Vabariik alustab 25. mail Põltsamaal oma teekonda. Laste Vabariik sõidab suve jooksul läbi kõik Eesti maakonnad ning tähistab koos lastega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva

  5
 • Mihhail Korb astus ministriametist tagasi

  Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi

  22
 • President Rodrigo Duterte

  "USA uppumatu lennukikandja". Nii nimetati Filipiine enne Dutertet. Vaevalt, et ta nüüd kurssi muuta otsustas. Ta otsib vaid vaheldust. Tema avaldus enne väljalendu Moskvasse, et "Washingtoniga tuleks hüvasti jätta," on vaid väike filipiini kavalus

  33