03:23 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Eesti raudtee, illustratiivne foto

Lõpeb ohutuskampaania "Sind oodatakse jõuluks koju"

© FreeImages / Eyleen Reichel
Eesti uudised
lühendatud link
2501

Jõulu teise pühaga saab läbi iga-aastane raudteeohutuskampaania "Sind oodatakse jõuluks koju".

TALLINN, 26. detsember — Sputnik. Kampaaniat korraldas raudteeohutusega tegelev MTÜ Operation Lifesaver Estonia ning see toimus tänavu juba kolmeteistkümnendat korda, teatas MTÜ esindaja BNS-ile. Kampaaniaga tuletati taas meelde, et raudtee ületamisel tuleb olla väga tähelepanelik ja enne selle ületama asumist kindlasti veenduda, et rong ei ole lähenemas.

MTÜ Operation Lifesaver Estonia juhatuse esimehe Tamo Vahemetsa sõnul on üheks teguriks, miks raudtee ületamine on seotud suurema riskiga on asjaolu, et tõenäosus raudtee ületamisel rongiga kohtuda on kordades väiksem kui kohtuda maanteeristmikul teise liiklusvahendiga.

"Võib mööduda päevi või isegi nädalaid, mil meil õnnestub raudtee ületada ilma rongi nägemata. Sel moel kujuneb raudtee ületamine näiliselt rutiinseks ja turvaliseks tegevuseks. Siiski tuleb raudtee ületamisel endale alati meelde tuletada, et rong ei saa kiiresti peatuda ega manöövreid sooritada, sestap tuleb meil turvaliselt koju jõudmiseks ta lihtsalt läbi lasta," sõnas Vahemets.

Tehnilise Järelevalve Ameti peadirektori asetäitja Heigo Saare sõnul toimus raudteel lõppeval aastal küll varasemaga võrreldes vähem raskete tagajärgedega õnnetusi, kuid jätkuvalt on murekohaks liiklejate tähelepanematus ning raudteega seotud ohtude alahindamine.

"Meie peamine sõnum on, et raudteed ületades tuleb suunata kogu tähelepanu ümbritsevale liiklusele ja eemaldada kõik segavad faktorid nagu nutiseadmed ja kõrvaklapid. Eraldi rõhutan siinjuures ohutusnõuete järgimise vajalikkust jalgratturite ja ATV-ga liiklejate puhul, viimasel ajal on nendega seotud juhtumid sagenenud," ütles ta.

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametniku Kalmer Tikerpe sõnul on aastatega rongid muutunud kiiremaks ja vaiksemaks, mistõttu märkavad teised liiklejad neid vähem. "Enne raudtee ületamist peab jalakäija katkestama kõrvalised tegevused, võtma kapuutsi peast, kõrvaklapid kõrvast ning veenduma, et ülekäik on vaba. Ei saa eeldada, et rongi vilede ja pasunakoori kuuleb ka kõrvaklappe kandes," ütles ta.

Tikerpe tuletas meelde, et raudteefoori punane tuli keelab sarnaselt sõidutee fooriga tee ületamise."Kuigi me võime rongi juba kaugelt näha, ei pruugi me selle kiirust õigesti hinnata ning siis, kui me juba oleme eksinud, pole võimalik rongi sekunditega peatada. Valel ajal raudtee ületamine või sellele kõndimine võib lõppeda surmaga," sõnas ta.

Väljatöötatud reklaammaterjalid tuletasid meelde, et turvaliselt koju jõudmiseks tuleb enne raudtee ületamist loobuda kõrvalistest tegevustest ning veenduda, et rongi ei tule või lähenev rong ohutuspiirete taga läbi lasta.

Tagid:
raudteeohutus, kampaania, ohutusreeglid, raudtee, MTÜ Operation Lifesaver Estonia, Politsei- ja piirivalveamet, Kalmer Tikerpe, Tamo Vahemets, Heigo Saar, Eesti

Peamised teemad