06:55 24. Oktoober 2017
Tallinn-4°C
Kuula otse
Tartu ülikool lõpetas 6,7 miljonilise raamatukogu rekonstrueerimislepingu

Tartu ülikool lõpetas 6,7 miljonilise raamatukogu rekonstrueerimislepingu

© Flickr / Terra Libera
Eesti uudised
lühendatud link
34 0 0

Tartu Ülikool saatis teisipäeval AS-ile YIT Ehitus teate raamatukogu rekonstrueerimistööde töövõtulepingu ülesütlemise ning leppetrahvinõude esitamise kohta, sest töövõtja on ülikooli hinnangul lepingu tingimusi oluliselt rikkunud.

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Ülikool ja AS YIT Ehitus sõlmisid 2016. aasta mais töövõtulepingu ülikooli raamatukogu hoone rekonstrueerimiseks 6,7 miljoni euro eest. Lepingu kohaselt pidi tööde teostamine ja valmimine toimuma etapiviisiliselt ning raamatukogu avatama kasutajatele juba 2016. aasta oktoobri alguses, teatas ülikool pressiteates, vahendas BNS.

Ülikooli kantsleri Andres Liinati sõnul ei peetud kokkulepitud tähtaegadest kinni juba tööde esimeses etapis. Kuigi ülikool andis nii esimese kui ka teise etapi tööde puhul töövõtjale täiendavad tähtajad, ei pidanud YIT Ehitus ülikooli sõnul nendest kinni.

"Ülikool on juba suvest saadik üritanud leida lahendusi raamatukogu renoveerimistööde teise etapi lõpetamiseks, kuid paraku pole töövõtjaga kompromissini jõudnud. Tellijana ei saa ülikool teha renoveerimistöödes ühtegi mööndust, kui jutt on tööde kvaliteedist ja ohutusest ning raamatukogu teenuse osutamisest üliõpilastele, töötajatele, kooliõpilastele ja linnarahvale. Kui koostööpartner ei lähtu ülikooli jaoks olulistest väärtustest, nagu kokkulepetest kinnipidamine ja üliõpilastele lubatud raamatukoguteenuste turvaline võimaldamine, ei ole ülikoolil lõpuks muud lahendust, kui leping ühepoolselt lõpetada," sõnas Liinat.

Ülikool saatis YIT Ehitusele ettepaneku fikseerida kahepoolselt tänaseks tehtud tööde maht. Olemasoleva olukorra fikseerimise järel saab ülikool hakata ette valmistama järgmist hanget, et leida lähikuudel raamatukogu rekonstrueerimistööde lõpetamiseks uus töövõtja.

Raamatukogu jätkab lugejate teenindamist Liivi tänaval endise Rahvusarhiivi hoonesse rajatud ajutistes lugemissaalides. Ülikool väljendab kahetsust kõikide raamatukogu kasutajate ees töövõtja tegematajätmistest tulenenud olukorra pärast.

Tagid:
lõpetamine, leping, renoveerimine, TÜ raamatukogu, AS YIT Ehitus, Tartu Ülikool, Eesti, Tartu

Peamised teemad