11:37 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Eesti uudised
lühendatud link
55 0 0

Maaeluministeerium on jaganud sotsiaalministeeriumi kaasabil omavalitsustele toimetulekuraskustes inimestele edastamiseks 900 000 sealihakonservi.

TALLINN, 7. jaanuar — Sputnik. "Kohalike omavalitsuste huvi oli suur — kõik maakonnad taotlesid konserve. Igale maakonnale oli antud ette piirnumber, mille arvutamise aluseks oli elanike arv maakonnas. Kõik omavalitsused taotlesid sellele piirnumbrile vastavalt, välja arvatud Harju maakonna kohalikud omavalitused, kes taotlesid natuke vähem kui piirarv oleks võimaldanud," ütles sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna peaspetsialist Merle Ploompuu.

Vastavalt maaeluministeeriumi ja sotsiaalministeeriumi vahelisele koostöökokkuleppele esitasid kohalikud omavalitsused taotlused sotsiaalministeeriumile. Maaeluministeerium korraldas vara üleandmise kohalikele omavalitsustele sotsiaalministeeriumilt saadud andmete alusel. Konservide transpordi korraldas maaeluministeerium, ütles ministeeriumi pressiesindaja.

Konservide jagamise elanikele korraldas kohaliku omavalitsuse üksus enda poolt kehtestatud korra ja põhimõtete alusel. Samuti oli lubatud konserve jagada läbi heategevusorganisatsioonide, lisas maaeluministeeriumi esindaja reedel BNS-ile.

Suurim koguse konserve maakondlike piirnumbrite põhjal oli mõeldud Tallinnale — ligi 300 000. Harjumaa piirmäär oli 105 000, Idu-Virumaal 102 000, Tartul 101 000, Pärnumaal 58 000, Lääne-Virumaal 41 000. Kõige väiksem piirnumber oli määratud Hiiumaale 6500 konservi.

Maaeluministeerium soetas ajavahemikul 2015. aasta novembrist kuni 2016. aasta veebruari lõpuni riigi tegevusvarusse kokku ligi 950 000 sealihakonservi, mille maksumus oli ligi 1 miljon eurot. Konservid valmistati sigade Aafrika katku leviku tõkestamiseks kolmandast piirangutsoonist pärinevate sigade lihast, teatas ministeerium.

Oktoobri keskpaigaks oli umbes 50 000 konservi jaotatud kaitseväele, päästeametile, politsei- ja piirivalveametile ning sisekaitseakadeemiale.

"Taotlusvoorust ülejäänud konservide arv ei ole suur ning need on kavas anda üle Kaitseministeeriumi valitsemisalale, mida on tehtud ka varasemalt," maaeluministeeriumi pressiesindaja.

Konservide valmistamiseks kasutatud liha pärineb tervetelt sigadelt, kes on enne tapamajja saatmist läbinud veterinaarkontrolli ning uuritud sigade Aafrika katku välistamiseks.

Tagid:
toetus, toimetulekuraskused, konservid, omavalitsus, sotsiaalministeerium, Maaeluministeerium, Eesti

Peamised teemad