21:37 17. November 2017
Tallinn+ 4°C
Kuula otse
Rakverre rajatakse Pärdi nimeline kontserdimaja

Rakverre rajatakse Pärdi nimeline kontserdimaja

© Фото: Алексей Серов
Eesti uudised
lühendatud link
3911

Kultuuriminister Indrek Saar ja Rakvere linnapea Mihkel Juhkami allkirjastasid reedel leppe, mille tulemusena renoveeritakse Rakvere Pauluse kiriku hoone multifunktsionaalseks Arvo Pärdi nimeliseks kontserdimajaks ja kultuurikeskuseks.

TALLINN, 7. jaanuar — Sputnik. Kultuuriministeeriumi teatel ehitatakse Pauluse kirik tulevikus ümber multifunktsionaalseks kultuurikeskuseks, kus saab korraldada kontserte ja muid sündmusi. Majas saavad harjutusruumid näiteks kohalikud tantsijad ning uude kultuurimajja rajatakse ka tänapäeva nõuetele vastav kunstigalerii, vahendas BNS.

Reedel sõlmitud hea tahte leppe kohaselt eraldab kultuuriministeerium sihtasutusele Virumaa Muuseumid 180 000 eurot, et osta Rakvere linnalt aadressil Tallinna mnt 5 asuv ajalooline kinnistu näitustepinna laiendamiseks. Müügist saadud tulu peab linn vastavalt kokkuleppele kasutama Pauluse kirikuhoone renoveerimiseks nüüdisaegseks kultuurikeskuseks.

Kultuuriminister Saar märkis, et hea tahte lepe on näide omavalitsuse ja riigi koostööst, mille tulemusena paranevad võimalused kultuuri luua ja sellest osa saada. „Ajalooline kirikuhoone saab hea peremehe. Tänu laiendustele saab tulevikus Rakverre tuua KUMU ja Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi tipptasemel näitusi, rääkimata sellest, et Rakveres on seniajani puudu multifunktsionaalne tänapäevane kontserdisaal," rääkis Saar pressiteate vahendusel.

Rakvere linnapea Mihkel Juhkami ütles allkirjastamisel, et nüüd võib alata Celander Projekt OÜle võidu toonud projekti «Tin tin'na:buli» elluviimine. Ta märkis, et Arvo Pärdi kontserdimaja loomine on linnale eluliselt vajalik, aga mõistagi ka auasi.

Rakvere Pauluse kirik pühitseti 1940. aastal, kuid hoonet ei jõutud krohvida, ehitamata jäid ka tornikiivrid ja kantseleitiib. Teises maailmasõjas pühakoda kannatada ei saanud ning Rakvere Pauluse kogudus kasutas kirikut 11 aastat, kuni see likvideeriti. Nõukogude okupatsiooni ajal rajati hoonesse võimla ja sellisena on see olnud kasutusel tänini.

Pärt on sündinud Paides, aga alustas muusikaõpinguid Rakvere muusikakoolis.

Tagid:
kontserdimaja, kultuurikeskus, renoveerimine, Pauluse kirik, Kultuuriministeerium, Arvo Pärt, Indrek Saar, Rakvere, Eesti

Peamised teemad