07:03 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Eesti uudised
lühendatud link
65 0 0

Reformierakondlasest riigikogu liikme Jürgen Ligi sõnul on laupäeval toimuvad sisevalimised piinlikuks muutunud.

TALLINN, 7. jaanuar — Sputnik. Täna valib Reformierakond omale uue esimehe. Kandidaatideks on Hanno Pevkur ja Kristen Michal.

"Reformierakonna sisevalimised on läinud nii piinlikuks, et minu sõnum tänasele kongressile on ainult: "Sõbrad, kui tahame olla kutsutud ajama suurt avalikku asja, ei saa meie suured avalikud sõnavõtud olla väikesed ja siseasjade kohta!" Punkt," kirjutas Ligi Facebookis.

"Ma ei tunne enam sõber Hannot [Reformierakonna esimeheks pürgivat Hanno Pevkurit] ära — ta teeb kõik vastupidi ja lisaks kurdab, et tema asemel otsustab nõiduslik tagatuba," kirjutas Ligi. "Me oleme olnud koos eestoas, mõlemad ministrid ja aseesimehed, aga mina olen saanud nii arvamust avaldada kui otsustada alati."

"Kuulatud saamiseks tuleb lihtsalt rääkida ja ammu enne seda tunda huvi. Eriti suurte avalike asjade vastu, sest kutsutud ja seatud saavad poliitikud nende, mitte sisevalimiste tarvis," selgitas Ligi enda postituses.

Reformierakonna naisliikmed ei ole Pevkuri toetamise osas üksmeelel

Vastuseks Reformierakonna kümne naisliikme reedesele avaldusele, mille järgi eelistavad naisliikmed partei eesotsas näha Hanno Pevkurit, saatis 14 partei teist naisliiget omakorda vastulause, milles taunitakse üldistavate seisukohtade avaldamist meedias.

Vastulause autorid ei pea õigustatuks meedias ilmunud üldistavaid väljaütlemisi nagu "terve meie piirkond toetab", "naised toetavad", "erakonna vägevad toetavad" või muud seesugust, sest nende ühiste nimetajate all võib olla ka liikmeid, kes soovivad toetada teist kandidaati. Üldistavat käsitlust kritiseerivad naisliikmed leiavad, et selliste väljaütlemiste kaudu kellegi enesetunde või otsustuse survestamine ei ole soliidne.

"Tahame poliitikasse rohkem selgust, otsekohesust ja otsustavust. Kogu maailmas on inimesed viimasel ajal andnud signaali, et poliitikutelt oodatakse selgemat juttu, mis oleks konkreetne ja vähem looritatud ümmarguste sõnadega. Vastasel juhul võidab ühel või teisel moel vaid näiline demokraatia," seisab vastuavalduses.

"Reformierakonna ülesanne on selgitada kõigile Eestimaal elavatele inimestele, miks just meie erakonna liberaalne, parempoolne maailmavaade on Eestile parim. Seda saame teha koos oma enam kui 12400 liikme, sealhulgas rahvalt mandaadi saanud rahvaesindajate ja erakonna juhiga," seisab pöördumises.

"Erakond on üks tervik — mehed, naised, noored ja vanad. Seda tuleb hoida nagu pere ja isegi kandideerides ei tohi teha samme, mis võivad kedagi haavata. Kampaania oma erakonna sees olgu enda visioonide selgitamiseks, mitte vastaskandidaadi mustamiseks. Väärikas kampaania teeb au selle tegijale," seisab selgituseks kirjutatud pöördumises. "Nagu öeldakse — võitku parim mees, kes on selge visiooni, kindla sõna ja tugeva selgrooga. Igaüks saab ise otsustada, kes on täna parim erakonna juhi kohale."

Selgitusele kirjutasid alla Yoko Alender, Hele Everaus, Eve Kivi, Katrin Karisma-Krumm, Õnne Pillak, Heidy Purga, Meeli Pärna, Ülle Rajasalu, Laine Randjärv, Heli Suvi, Tiia Teppan, Vilja Toomast, Terje Trei ja Kairi Uustulnd.

Reformierakonna Noortekogu juhtliikmed toetavad Michalit

Reformierakonna Noortekogu juhtliikmed toetasid oma reedeses avalduses erakonna uue juhina Kristen Michalit.

"Laupäeval tuleb erakonnaliikmetel teha valik kahe tubli kandidaadi vahel, kuid Reformierakonna tulevikku vaadates on tänases olukorras ainuõige valik erakonna esimeheks Kristen Michal. Toetame Kristenit eeskätt tema juhtimisvõimekuse ja erakonna arendamise kogemuse tõttu," seisab pöördumises.

Allakirjutanud meenutavad, et Michal on andnud olulise panuse Reformierakonna praegusele edule, sealhulgas ka valimisvõitudele.

"Kristen on aidanud üles ehitada Reformierakonda. Hetkel juhib ta erakonna kõige suuremat piirkonda Tallinnat, kus on saavutanud märkimisväärset edu. Pärast haldusreformi on vaja erakonna organisatsioon viia järgmisele tasemele ning usume, et Kristeni kogemus organisatsiooni ehitamisel aitab seda kõige paremini saavutada," seisab pöördumises.

Avaldusele on alla kirjutanud Reformierakonna Noortekogu esimees Erkki Keldo, Reformierakonna Tallinna noorteklubi juht/Noortekogu juhatuse liige Sander Andla, Reformierakonna Noortekogu juhatuse liige Anett Numa, Reformierakonna Noortekogu juhatuse liige Else Källo, Reformierakonna Noortekogu juhatuse liige Karel Veema, Reformierakonna Ida-Virumaa noorte juht Sigrid Sikk, Reformierakonna Tartu noorteklubi juht Triinu Trahv, Reformierakonna Tallinna noorteklubi juhatuse liige Robert Sandberg ning Katarina-Elisabeth Saage, kes on Reformierakonna Tartu noorteklubi juhatuse liige.

Tagid:
sisevalimised, piinlik, juht, valimised, Reformierakond, Hanno Pevkur, Kristen Michal, Jürgen Ligi, Eesti

Peamised teemad