11:26 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Eesti uudised
lühendatud link
45 0 0

Muinsuskaitseamet tahab mälestiseks tunnistada Tartu Ülikoolile (TÜ) kuuluva haridusteaduste instituudi maja Salme tänaval ning loodus- ja tehnoloogiateaduskonna hoone Vanemuise tänaval, samuti remondi takerdumise tõttu viimasel ajal suurt poleemikat põhjustanud ülikooli raamatukogu.

TALLINN, 9. jaanuar — Sputnik. Muinsuskaitseameti pressiesindaja Madle Lippus selgitas, et mälestiseks tunnistamise ettepanek sündis muinsuskaitseameti soovist nüüdisajastada riiklikku mälestiste nimekirja ning lisada sinna parimaid näiteid Eesti 20. sajandi arhitektuurist. See aitab kaasa ka hoonete väärikale hoidmisele ja säilitamisele, teatas BNS viitega Tartu Postimehele.

"Mälestiseks kuulutamine on ka hoonete omanikuga põhjalikult läbi arutatud ning koostöö hoonete renoveerimisel on toimunud juba enne mälestiseks tunnistamist," märkis Lippus. Ülikooli Vanemuise 46 maja sai äsja restaureeritud, raamatukogu veel restaureeritakse, täpsustas ta.

TÜ kommunikatsiooniosakonna juhataja Illari Lään märkis, et raamatukogu muinsuskaitse alla võtmise info sai ülikoolile teatavaks pärast ehituse alustamist. "Mullu koostatud hoone muinsuskaitse eritingimuste kavandit püüab Tartu Ülikool hoone rekonstrueerimisel arvesse võtta nii palju, kui seda võimaldab juba kehtiv ehitusluba," ütles ta.

Tagid:
raamatukogu, hooned, muinsuskaitse, mälestis, , Madle Lippus, Tartu, Eesti

Peamised teemad