17:39 26. September 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Lennujaam alustas reisiterminali liiklussõlme ehitushankega

Lennujaam alustas reisiterminali liiklussõlme ehitushankega

© Фото: Tallinn Airport / Tallinna Lennujaam
Eesti uudised
lühendatud link
901

Tallinna lennujaam kuulutas välja reisiterminali lõunapoolse liiklussõlme projekteerimis- ja ehitamishanke, mille eesmärgiks on luua lennujaama ees rohkem kohti taksodele ja lühiajaliselt parkivatele autodele.

TALLINN, 9. jaanuar — Sputnik. "See on ligipääs reisiterminalile, kus vanasti seisid taksod ja oli kiss-and-ride ehk lühiajalise parkimise ala. Toimub ala laiendamine ja ümberehitus ning ligipääsude rajamine," ütles lennujaama avalike- ja välissuhete juht Priit Koff BNS-ile.

Pikemas perspektiivis muutub lennujaama esine ala laiemaks ja sinna tuleb rohkem kohti taksodele ja lühiajaliselt parkivatele autodele. "Ala on mõeldud selleks, kui on vaja kedagi kiiresti lennuki peale viia või lennuki pealt üles korjata," sõnas Koff.

Koff ei soovinud hanke algfaasis projekti ehitusmaksumust veel nimetada.

Hanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 27. jaanuaril kell 11 hommikul. Hankelepingu kestus on 15. veebruarist 2019. aasta 1. juulini.

Aastatel 2016-2022 on Tallinna Lennujaamal kavas teha kokku investeeringuid 127,4 miljoni euro ulatuses, millest 2016. aastal investeeritakse 40,8 miljonit eurot.

AS Tallinna Lennujaam on Eesti riigile kuuluv ettevõte, mis käitab Tallinna Lennujaama ja kuut piirkondlikku lennujaama Eestis. 2015. aastal teenindas Tallinna Lennujaam 2,2 miljonit reisijat ja teenindas lende 32 sihtkohta.

Tagid:
laienemine, ligipääs, ehitamishange, reisiterminal, Tallinna lennujaam, Priit Koff, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas Eesti II Omavalitsuspäeva konverentsil

  Peaminister Jüri Ratas ütles täna Eesti II Omavalitsuspäeva konverentsil, et riigi vundament on omavalitsused, mille tegevusest ja võimekusest sõltub otseselt inimeste igapäevane elukeskkond

  4
 • Prantsusmaal avati Donetski RV esindus, illustratiivne foto

  Marseille´is avati pidulikult isehakanud Donetski Rahvavabariigi esinduskeskus. Esinduse esmasteks plaanideks on internetis oma veebilehe avamine, kontsertide ja näituste korraldamine

  7
 • Käesoleval ajal on maailma riikide arsenalides ligikaudu 15 000 ühikut tuumarelva, illustratiivne foto

  26. tähistatakse rahvusvahelist tuumarelva täieliku likvideerimise eest võitlemise päeva. Käesoleval ajal on maailma riikide arsenalides ligikaudu 15 000 ühikut tuumarelva

  20