04:43 18. November 2017
Tallinn+ 6°C
Kuula otse
Eesti keelt oskavate muulaste seas on tipptöötajaid eestlastest enam

Eesti keelt oskavate muulaste seas on tipptöötajaid eestlastest enam

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
2131

Hästi eesti keelt oskavate mitte-eestlaste seas on juhtide ja tippspetsialistide osakaal suurem kui eestlaste hulgas, selgub statistikaameti kolmapäeval tutvustatud ülevaatest.

TALLINN, 11. jaanuar — Sputnik. "Hea eesti keele oskusega mitte-eestlased olid enne ja pärast kriisi töötuse määra ja ametipositsiooni silmas pidades eestlastega võrdses, kui mitte pisut paremaski seisus," kirjutas oma raporti kokkuvõttes analüüsi koostanud sihtasutuse Kutsekoda vanemanalüütik Siim Krusell, vahendas BNS.

Kui enne majanduskriisi, 2007. aastal, oli juhtide või tippspetsialistide osatähtsus eestlaste ja hea eesti keele oskusega mitte-eestlastest tööga hõivatute seas võrdselt kolmandik, siis 2015. aastaks oli tipptöötajate osakaal hästi riigikeelt oskavate venekeelsete seas isegi suurem kui eestlaste hulgas.

2015. aastal oli eestlastest hõivatute seas juhte või tippspetsialiste umbes 39 protsenti, hea eesti keele oskusega mitte-eestlaste hulgas aga umbes 41 protsenti, selgub statistikaameti kogumikust "Sotsiaaltrendid".

Samuti selgus uuringust, et kui 2007. aastal oli eestlaste ja hea eesti keele oskusega mitte-eestlaste tõenäosus juhtide või tippspetsialistide ametikohtadele jõuda üsna võrdne, siis 2015. aastal oli pisut suurem tõenäosus hea eesti keele oskusega mitte-eestlastel.

Üldiselt oli 2015. aastal juhtide ja tippspetsialistide osatähtsus kõigis rühmades suurem kui 2007. aastal.

Statistikaamet esitles kolmapäeval kogumikku "Sotsiaaltrendid", mis võtab vaatluse alla leibkondade toimetuleku, elukvaliteedi ja heaolu. Kogumiku eesmärk on analüüsida sotsiaalset ebavõrdsust Eesti ühiskonnas. Analüüsitakse materiaalset ebavõrdsust ja kihistumist ühiskonnas, samuti pööratakse tähelepanu haridusliku, kultuurilise ja tervise ressursi jagunemisele ning sotsiaalse ressursi olemasolule.

Analüüsis tuuakse välja, et suuremates toimetulekuraskustes on naised, vanemaealised, kodus vene keelt kõnelevad ja pensioni saavad elanikud.

Tagid:
tippspetsialist, tipptöötaja, osakaal, uuring, Sotsiaaltrendid, Statistikaamet, mitte-eestlased, eestlased, Eesti

Peamised teemad