08:41 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
President kutsus vabariigi aastapäeva vastuvõtule tuhat inimest

Kaljulaid kutsus vabariigi aastapäeva vastuvõtule tuhat inimest

© Flickr / Saeima
Eesti uudised
lühendatud link
16302

President Kersti Kaljulaid ootab vabariigi aastapäeva vastuvõtule Estonia teatris umbes tuhandet inimest, ütles tema pressiesindaja.

TALLINN, 13. jaanuar — Sputnik. "Hetkel on välja saadetud pisut üle 500 kutse. Kutsutud on koos kaaslastega nagu alati," ütles Taavi Linnamäe reedel BNS-ile.

"Mullu oli kutsutuid 700 ringis. Nii, et sel aastal on arv pisut väiksem, eeskätt arvestades inimeste enda mugavust ja Estonia ruumide mahutavust," selgitas presidendi pressiesindaja.

Linnamäe sõnul moodustavad vastuvõtu kunstilise toimkonna lavastaja Jaak Prints, muusikaline juht Erki Pärnoja ning kunstnik Jaagup Roomet.

"Vabariigi aastapäeva vastuvõtt on väga tugevate traditsioonidega üritus. Sel aastal on plaanis ka mõned uuendused, kuid nendest ei tahaks rääkida enne, kui päev käes on. Kõik see, mida inimesed on harjunud nägema ja mida oodatakse, toimub ka sel päeval," kinnitas Linnamäe.

"See on kõigi Eestimaa inimeste pidupäev, nii kodumaal kui eemal. Ja loodetavasti leiavad kõik sel päeval just selle koha, sündmuse, tegevuse, millega kodumaad südames kanda — on see siis lipuheiskamine Toompeal või koduhoovis, pereringis pidusöökide tegemine või paraadi vaatamine, rabamatkal käimine või kontserdi vaatamine telekast," lisas presidendi esindaja.

Tagid:
vastuvõtt, kutse, Vabariigi aastapäev, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  52
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  78