09:41 24. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
Lagedil raske avarii teinud krooniline roolijoodik võeti vahi alla, illustratiivne foto

Lagedil raske avarii teinud krooniline roolijoodik võeti vahi alla

© Sputnik / Кирилл Каллиников
Eesti uudised
lühendatud link
5201

Põhja ringkonnaprokuratuuri taotlusel võttis Harju maakohus laupäeval vahi alla 69-aastase Kalvi, kes põhjustas Lagedi-Aruküla-Peningi maanteel reede õhtul nelja kannatanuga liiklusõnnetuse – seejuures oli mehel kanda kehtiv karistus varasema joobes juhtimise eest.

TALLINN, 14. jaanuar — Sputnik. Esialgsetel andmetel kaldus Kalvi juhitud Audi Lagedi-Aruküla-Peningi maantee 13. kilomeetril vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastusõitva Peugeot' ning Toyota Hiluxiga, vahendas BNS.

Põhja ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Rainer Amur täpsustas, et vahi alla võetud mehel on varasemast kehtiv karistus purjuspäi auto juhtimise eest ning ka reedel liiklusõnnetuse põhjustamise järgselt tuvastati tal kriminaalne joove.

Harjumaal põhjustas joobes juht nelja vigastatuga liiklusõnnetuse
© Sputnik / Алексей Куденко

"Arvestades, et mees pole oma varasemast eksimusest järeldusi teinud ega mõistnud, millist ohtu kaasliiklejatele tema käitumine kujutab ja istus taas purjus peaga autorooli ning põhjustas raskete tagajärgedega liiklusõnnetuse, pidas prokuratuur vajalikuks taotleda Kalvi vahistamist," selgitas Amur.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Urmas Tuisk soovib liiklusõnnetuses kannatada saanutele kiiret paranemist. "Kurb, et on jätkuvalt inimesi, kes ei mõista, et alkoholijoobes sõiduki juhtimine ei ole mingil juhul lubatud. Joobes autojuhi reaktsioonikiirus on pea olematu ja selline juht mängib enda ning teiste kaasliiklejate elu ja tervisega," märkis Tuisk.

Kriminaalmenetlust alustati karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis sätestab liiklusnõuete rikkumist, kui sellega põhjustati inimestele raskeid tervisekahjustusi.

Neljast kannatanust kaks viibivad haiglas üliraskes seisundis.

Samal teemal

Roolijoomarlus on Eesti ühiskonna tõeline nuhtlus
Tagid:
kriminaalmenetlus, ohvrid, joobes, liiklus, avarii, Põhja ringkonnaprokuratuur, autojuhid, Lagedi, Eesti

Peamised teemad