08:23 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Eesti uudised
lühendatud link
3920

Tallinna ringkonnakohus mõistis kolmapäevase otsusega õigeks Paide ööklubis kaht meest pussitanud ja neist ühe surmanud Freddy Leppäninei, kuna leidis, et kohtualune tegutses hädakaitse seisundis

TALLINN, 18. jaanuar — Sputnik. Ringkonnakohtu kolleegium leidis, et maakohus hindas kogutud tõendeid ühekülgselt ning asus seega väärale järeldusele, et konflikti kannatanutega provotseeris süüdistatav. Ringkonnakohus asus seisukohale, et rünnet süüdistatavale planeerisid hoopis kannatanud, milleks tõid nood endaga kaasa nuge ja teleskoopnuia. Kohus leidis, et olukorras, kus süüdistatav oli kahe kannatanu poolt rünnatud ning mõlemad kannatanud kasutasid külmrelvi on igati põhjendatud Leppäneni poolne kaitsetegevus sama vahendiga ehk noaga.

Freddy Leppänen on kohtu alla antud süüdistatuna selles, et märtsikuu öösel Paide linnas ööklubis lõi ta omavahelise tüli käigus noaga kannatanut, kes hiljem suri reiearteri vigastuse tõttu ägeda verekaotuse tagajärjel. Samuti esitati süüdistus selles, et Leppänen lõi samal ööl omavahelise tüli käigus noaga teist kannatanut, põhjustades löömisega füüsilist valu ja tervisekahjustustena kaks noahaava, vahendas BNS.

Ühe mehe hukkumise osas asus ringkonnakohus seisukohale, et süüdistatav tegutses ettevaatamatusest, kuna Leppänen ei osanud ette näha, et ühekordne löök kannatanu jalga, mis ei ole elutähtsaks organiks, tabab reiearterit ning kannatanu sureb ägeda verekaotuse tagajärjel. Seega leidis kohus, et Leppänen tegutses kannatanute ründe tõrjumisel hädakaitses ning kuulub seega õigeksmõistmisele raske tervisekahjustuse tekitamise eest, kui sellega on põhjustatud surm. Ühtlasi vabastas kohus mehe viivitamatult vahi alt.

Pärnu maakohus tunnistas oma 21. novembri otsusega Leppäneni süüdi tervisekahjustuse tekitamise eest, kui sellega on põhjustatud surm, ning kohus mõistis talle karistuseks kuueaastase vangistust. Kehalise väärkohtlemise süüdistuses mõistis maakohus Leppäneni õigeks. Ringkonnakohus seda ei muutnud.

Tagid:
nuga, külmrelv, rünnak, süüdistatav, tõendid, kannatanud, hädakaitse, maakohus, Tallinna ringkonnakohus, Freddy Leppäninei, Paide

Peamised teemad