05:18 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
pensionisüsteemi muudatuste eesmärk tagada inimestele väärikas vanaduspension ning vähendada ebavõrdsust ühiskonnas, illustratiivne foto

Ratas lubab kõigile väärika vanaduspensioni tagada

© Sputnik / Сергей Кузнецов
Eesti uudised
lühendatud link
2901

Peaminister Jüri Ratase sõnul on pensionisüsteemi muudatuste eesmärk tagada inimestele väärikas vanaduspension ning vähendada ebavõrdsust ühiskonnas

TALLINN, 21. jaanuar — Sputnik. "Valitsus otsustas sel nädalal jätkata vajalike vanaduspensioni muudatustega ning täiendada ka pensionivalemit," vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo Ratase sõnu.

"Soovime teha pensionisüsteemi paindlikumaks ning solidaarsemaks, et vastata paremini inimeste vajadustele ja ootustele. Meie jaoks on oluline põhimõte, et viia esimeses pensionisambas üks tööaasta võrduma ühe pensioniaastaga. Palga suurus jääb pensioni suurust ka edaspidi mõjutama, aga oluliselt õiglasemal määral."

"Ühiskondliku heaolu ja sidususe suurendamine on üks valitsusliidu neljast põhieesmärgist, mille nimel igapäevaselt töötame. Pensionisüsteemi seniste kitsaskohtade parandamine ja pensionide solidaarsuse tagamine on selge samm võrdsema ühiskonna suunas," sõnas Ratas.

Ta lisas,et riik peab kõrgelt väärtustama iga oma inimest, sõltumata tema ametist ja töötasust. "Sissetulekute suur ebavõrdsus ei tohi edasi kanduda inimeste pensionipõlve," märkis Ratas.

Valitsusliidu plaani järgi hakkab esimene sammas tulevikus sõltuma inimese töötatud aastatest, teine sammas töötasult makstud sotsiaalmaksust ning kolmas sammas vabatahtlikust säästmisest.

Muudatused ei puuduta tänaseid vanaduspensionäre ega seni välja teenitud pensioniosakuid. Reform viiakse ellu üleminekuajaga, et tagada uue süsteemi sujuv rakendumine. Ühtlasi seotakse riiklik vanaduspensioniiga käesolevast aastast oodatava elueaga.

Tagid:
ebavõrdus, väärikas, vanaduspension, muudatus, pensionisüsteem, valitsus, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad