01:38 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
TS Laevade teine uus parvlaev sai laupäeval Kuivastu sadamas peetud pidulikul ristimistseremoonial nimeks Tõll

TS Laevade teine uus parvlaev Tõll sai ametlikult endale nime

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
53 0 0

TS Laevade teine uus parvlaev sai laupäeval Kuivastu sadamas peetud pidulikul ristimistseremoonial nimeks Tõll

TALLINN, 21. jaanuar — Sputnik. Laev sai nime Saaremaa mütoloogilise kangelase Suure Tõllu järgi, teatas laevafirma. Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm rääkis pidulikul ristimistseremoonial, et nüüd saab laeva operaatorfirma juba kergemalt hingata, kuna pooled uutest laevadest on Eestisse jõudnud, vahendas BNS. 

"Täna [laupäeval] saame julgemalt vaadata ka saarlaste ja muhulaste silmadesse, sest saarte järgmine saarte kangelane alustab oma rahva teenindamist.

Parvlaev Tõll valmis Poola laevatehases Remontowa. Juba homme [pühapäeval] alustab laev liiklemist Kuivastu-Virtsu liinil," sõnas Kalm.

Ristimistseremoonial osalenud majandus- ja taristuminister Kadri Simson märkis oma kõnes, et laeva on kaua oodatud. Simson märkis ka, et tal on hea meel Saaremaa ja Muhumaa inimeste paranenud mandriühenduse pärast.

"Eesti on mereriik. Täna on Eesti lipu all kaks uut laeva, aga meie eesmärk on, et neid oleks kümneid," lisas Simson.

Tõllu ristiema, Kuressaare Gümnaasiumi klassiõpetaja Lelet Aavik rääkis tseremoonial laeva nimikangelasest Tõllust ja andis laevale kaasa oma soovid.

"Saagu Su nimeks Tõll, too meile tuntust ja õnne. Hoia meie saarlasi ja muhulasi, meremehi ja kõiki, kes sinuga seilavad," lausus ristiema Lelet Aavik ning lõi šampusepudeli vastu laeva.

Parvlaev Tõll hakkab reisijaid teenindama Virtsu-Kuivastu liinil. Laeva kaptenid on vaheldumisi Hanno Naaber ja Peeter Sepp. Laeva esimene liinireis toimub pühapäeval kell 13.30 väljumisega Kuivastu sadamast.

Tagid:
ristimine, parvlaev, Tõll, TS Laevad, Kuivastu sadam, Virtsu-Kuivastu liin, Eesti

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  34
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  20
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12