14:35 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Eesti uudised
lühendatud link
4920

Peaminister Jüri Ratas ja kaitseminister Margus Tsahkna väisavad teisipäeval kaitseväe esimest jalaväebrigaadi Tapal, et tutvuda väeosa arendustöödega

TALLINN, 24. jaanuar — Sputnik. „Kaitseväe väeosa Tapal teeb läbi olulist arenguhüpet," ütles kaitseminister Tsahkna. „Väeosa kasvab tänavu nii NATO liitlaste pataljoni kui ka tegevväelastest koosneva Scoutspataljoni võrra. Ootame Eestisse 1200 täisrelvastuses liitlassõdurit brittide, prantslaste ja taanlaste eestvedamisel." 

Tsahkna sõnul nõuab see kõik mahukaid investeeringuid, vahendas BNS.

„Riik investeerib sel aastal Tapa sõjaväelinnakusse üle 36 miljoni euro, mille eest ehitame uued kasarmud, söökla, tehnika hoiustamiseks varjualused, varustuse laod, kommunikatsioonid ja taristu," selgitas Tsahkna.

Ta lisas, et liitlaste jaoks on märgilise tähendusega meie kaitsekulutuste maht, mis on üle kahe protsendi SKT-st.

Peaminister Jüri Ratase jaoks on see esimene ametlik visiit Tapa sõjaväelinnakusse.

Kaitseminister Margus Tsahkna külastab teisipäeval ka Kaitseliidu Tallinna ja Harju malevaid. Tallinna malevas on kõiki liikmeid kokku ligikaudu 3400 ja Harju malevas 2600.

Peaminister on teisipäeval ringsõidul Lääne-Virumaal, kus ta külastab päeva jooksul maakonna mitmeid olulisi asutusi ja ettevõtteid ning kohtub kohalike elanikega.

Ratas alustab ringsõitu hommikul Tapa sõjaväelinnakust, seejärel kohtub ta Vinni-Paljusti Gümnaasiumi õpetajate ja õpilastega ning annab ühiskonnaõpetuse tunni.

Pärastlõunal külastab peaminister Kundas asuvat haavapuitmassi tehast Estonian Cell, misjärel kohtub ta Kunda linnarahvaga. Õhtul külastab Ratas Kuremäe kloostrit ning kohtub iguumenja Filaretaga.

Samal teemal

USA väejuhatus otsib Eestisse keeletuge
Kaitseväe Tapa linnak vajab 1000 uut voodikohta
Tapa linn ootab välismaiseid sõdureid
Tapal avati USA sõjaväelaste ehitatud taristu
Kaks liitlaspataljonile mõeldud kasarmut valmivad aasta pärast
Tagid:
liitlased, visiit, esimene jalaväebrigaad, Kaitseväe Tapa linnak, Scoutspataljon, NATO, Margus Tsahkna, Jüri Ratas, Tapa, Eesti

Peamised teemad