19:58 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0956
  • RUB85.9486
Eesti uudised
lühendatud link
3320

Tallinna linnapea ülesandeid täitev Taavi Aas nendib, et Põhja-Tallinnas asuva Arsenali keskuses ilmsiks tulnud Rain Rosimannuse varjatud osalus ja selle kahtlane omandamisviis paneb küsimärgi alla Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse kolimise Arsenali keskusesse

TALLINN, 24. jaanuar — Sputnik. Samas vajavad Aasa kinnitusel Põhja-Tallinna valitsuse töötajad jätkuvalt kaasaegsemaid tööruume. „Taavi Rõivase juhitud RKAS-i kiirkorras tehtud otsus Arsenali kinnistute müügiks ja Rosimannuse varjatud osaluse ootamatu ilmsiks tulek näeb avalikkuse silmis üsna halb välja," ütles Aas, teatas Raepress.

Ta lisas: „Juba see, et Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon on asunud asja lähemalt uurima, heidab kogu projektile negatiivse varju. Peamiselt jääb õhku küsimus, millal Rosimannus kavatses oma osalusest avalikkust teavitada kui poleks ilmunud vastavasisulist Äripäeva artiklit. Tõenäoliselt ei teaks me seda siiani."

„Ühelt poolt vajab Põhja-Tallinna linnaosavalitsus kaasaegsemat töökeskkonda, kuid hetkel tuleb asjasse tuua rohkem selgust, enne kui linn saab Arsenali keskusega läbirääkimisi jätkata. Soovin isiklikult saada rohkem informatsiooni ning ilmselt on vajalik ära oodata ka Riigikogu erikomisjoni seisukoht või vähemalt esialgne hinnang 2012. aastal toimunud riigivara kiirkorras müügile," nentis Taavi Aas.

„Olen juba palunud Põhja-Tallinna vanemal Arsenali keskuse läbirääkimiste osas hetkeks aeg maha võtta. Juhul kui keskusega toimunud tehingud on korrektsed, ei näe ma probleemi läbirääkimiste jätkamiseks, kuid praegu peab asi saama selgemaks," lisas linnapea ülesandeid täitev Taavi Aas, „kindlasti ei muuda toimunu aga fakti, et Põhja-Tallinna valitsuse usinad ja kohusetundlikud töötajad vajavad kaasaegsemaid tööruume ning efektiivne on tuua ka kõik osakonnad ühe katuse alla kokku."

Eelmisel nädalal selgus, et Reformierakonna ühele mõjukamale poliitikule Rosimannusele kuulub kaubanduskeskuse Arsenali keskus omanikfirmast Arsenal Center OÜ 4,65 protsenti, optsiooniõiguse osaluse ostuks omandas ta 2012. aastal, kui müüki korraldanud Riigi Kinnisvara AS-i nõukogu esimees oli tema erakonnakaaslane, hilisem peaminister Taavi Rõivas.

Tagid:
linnaosavalitsus, varjatud, osalus, Arsenali keskus, Taavi Aas, Rain Rosimannus, Taavi Rõivas, Põhja-Tallinn, Eesti, Tallinn

Peamised teemad