13:16 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
1921

Avariide tippaeg Valgamaal jäi juunisse ja juulisse

TALLINN, 26. jaanuar — Sputnik. Lätist alkoholi ostmas käivate inimeste tõttu kasvanud liiklustihedus on üheks põhjuseks, miks kasvas Valgamaal eelmisel aastal hüppeliselt liiklusõnnetuste arv.

"Liikluses läbitav kilomeetrite arv on kasvanud. Näiteks on Valga maakonnas liiklusõnnetuste arv tõusnud väga jõuliselt. Kui küsime miks, siis vastuseks on, et inimesed käivad Lätti alkoholi järgi. Sõidetakse sealt välja ja tagasi. Nad ei ole purjus. Lihtsalt liiklustiheduse kasv mõjutab ka liiklusõnnetuste arvu," rääkis politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher sel nädalal antud pressikonverentsil, vahendas BNS.

Valga politseijaoskonna juhi Tiit Alliku sõnul toimus eelmisel aastal Valgamaal 46 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai viga 55 ja hukkus üks inimene. 2015. aastal registreeriti Valga maakonnas 24 inimkannatanutega liiklusõnnetust.

"Õnnetuste statistikat võimendab asjaolu, et 2015. aasta 24 inimkannatanutega õnnetust oli Valgamaal rekordmadal näitaja. Tavaliselt registreeritakse maakonnas umbes 35 inimohvritega avariid aastas. Mullu hüppas näitaja aga sellega võrreldes kahekordseks ja selle rekordarvu taga on neli põhjust," tunnistas Allik.

"Esiteks Läti-suunaline alkoralli, mis on hüppeliselt tõstnud liiklustihedust maakonna teedel. Kasvanud liiklustihedus omakorda mõjutab suuresti liiklusturvalisust," märkis Valga politsejuht.

"Peale alkoturismi on Valgamaa musta statistika teine põhjus suvine torm, mis murdis terves maakonnas suuri metsamassiive. Kiire koristustöö vajadus tõi kõrvalteedele hulga metsaveokeid aga ka väiksemaid sõidukeid, mis sattusid pahatihti ka õnnetustesse," jätkas Allik.

"Kolmas põhjus on see, et Valgamaa inimesed on muutunud oma tervise suhtes tähelepanelikumaks, mistõttu kutsutakse kiirabi välja ka liiklusõnnetustele, kus seda varem poleks tehtud. Näiteks kajastuvad statistikas ka mõned laste kukkumised jalgrattalt," lisas Allik.

"Ja neljandaks põhjuseks on oluliselt kasvanud transiitvedude maht ja sellega ühes kasvas mullu maakonnas ka veokite osalusel juhtunud liiklusõnnetuste arv," selgitas Valga politseijaoskonna juht.

Avariide tippaeg Valgamaal jäi juunisse ja juulisse, samas kui üle-eestiliselt olid ohvriterohkemad kuud liikluses oktoober ja november, ning kõige vähem ohtlik august.

Kokku toimus Eestis 2016. aastal1450 vigastatutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 1825 inimest. Liikluses hukkus mullu 71 inimest. Kõik näitajad on kõrgemad kui 2015. aastal.

Eelmise aasta 1. veebruaril jõustunud aktsiisitõusu tõttu kasvas järsult Lätist alkoholi ostmas käivate inimeste hulk.

Tagid:
alkoralli, alkohol, liiklusõnnetus, avarii, Valgamaa, Valga

Peamised teemad