07:47 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Eesti uudised
lühendatud link
41 0 0

Rahandusministeerium avas Eesti–Vene piiriülese koostöö programmi 2014–2020 esimese taotlusvooru, toetus esimeses taotlusvoorus kokku on kümme miljonit eurot

TALLINN, 27, jaanuar — Sputnik. Programmist saavad toetust projektid, mis on selgelt piiriülese koostöö iseloomuga ning kuhu on kaasatud vähemalt kaks partnerit, üks Eestist ja teine Venemaalt, teatas rahandusministeerium, vahendas BNS.

"See programm on suurepärane võimalus kohalikele omavalitsustele, ettevõtjatele ja teistele taotlejatele. Selle kaudu saab panustada oma piirkonna arengusse ja edendada piiriülest koostööd," ütles riigihalduse minister Mihhail Korb. "Loodan, et kõik head ideed leiavad endale koostööpartneri."

Toetuse taotlemiseks peavad projektid, mis tegelevad ettevõtluse ning väikese ja keskmise suurusega ettevõtete arendamisega, hea valitsemistavaga kohalikul ja regionaalsel tasandil ning keskkonnakaitse, kliimamuutuste leevendamise ning nendega kohandumisega.

Programmi abikõlblikud piirkonnad on Eestis Kirde-Eesti, Lõuna-Eesti, Kesk-Eesti ning piirneva regioonina Põhja-Eesti, sealhulgas Tallinn ning Venemaal Peterburi linn, Leningradi oblast ja Pihkva oblast.

Programmi toetus esimeses taotlusvoorus kokku on kümme miljonit eurot ning partnerite omaosalus projektis peab olema vähemalt kümme protsenti abikõlblikest kuludest. Projektitaotluste esitatakse kahes etapis — projekti lühikirjeldus ja täistaotlus.

Projektitaotluste esitamise tähtaeg on 3. aprillil.

Tagid:
partner, koostöö, piir, riigihaldus, omavalitsus, rahandusministeerium, Mihhail Korb, Korb, Venemaa, Eesti

Peamised teemad