11:42 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Eesti uudised
lühendatud link
6501

Politsei- ja piriivalveamet (PPA) on käivitamas migratsiooninõustaja teenust, mille kaudu hakatakse abistama ettevõtteid, kes on huvitatud võõrtööjõu värbamisest

TALLINN, 30. jaanuar — Sputnik. "Neljas regioonis hakkavad tööle meie eksperdid, kes annavad ettevõtjatele nõu. See tähendab seda, et me pakume ise lahendusi ettevõtjatele, kuidas tööjõudu paremini Eestisse tuua, mitte ei ole vastupidi, et ettevõtja küsib üksikküsimuse haaval meie käest," ütles PPA peadirektor Elmar Vaher, vahendas BNS.

"Kaardistame ära ettevõtjad, kes võiksid seda teenust tarbida ja nendega koos mõtleme välja, millisest riigist, millise rändeliigi kaudu, millise aja jooksul, mis on meie tingimused," selgitas Vaher.

PPA identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Liis Valk ütles esmaspäeval BNS-ile, et neli migratsiooninõustajat on juba leitud ning nad alustavad tööd 1. märtsil pärast vajalike koolituste läbimist.

"Nõustajaid on kokku neli ning nad hakkavad paiknema Tallinnas Tammsaare teeninduses ja Pinna teeninduses, Jõhvi politseijaoskonnas ja Tartu politseijaoskonnas," lisas Valk.

"Peamiselt hakatakse inimesi nõustama telefoni, e-maili ja Skype'i teel, kuid samuti on võimalus kohtuda nõustajaga ka vahetult," lisas PPA peaekspert.

Vaher rõhutas samas, et PPA peamiseks ülesandeks jääb igal juhul Eesti turvalisuse tagamine ning ka migratsioonnõustajate teenus lähtub sellest.

"Kinnitan, et meie number üks prioriteet on see, et inimene kes tuleb siia võõrast riigist, ei oleks halbade mõtetega. Eesti turvalisus on meie teha ja nii ka selles projektis me oma tööd jätkame," rääkis Vaher.

Tagid:
migratsiooninõustaja, teenus, võõrtööjõud, PPA, ettevõtjad, Elmar Vaher, Eesti

Peamised teemad