04:38 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
19610

Kütusefirma Olerex omanikud Andres Linnas ja Antti Moppel kutsusid möödunud nädalal tagasi terve ettevõtte juhtkonna; alates 25. jaanuarist astus ainsa juhatuse liikmena ametisse vaid Andres Linnas

TALLINN, 1. veebruar — Sputnik. "Omanikud otsustasid sihukese muudatuse sisse viia," ütles Linnas BNS-ile. Ta lisas, et midagi ei juhtunud, tegemist on igapäevase tegevusega ja juhatusest tagasi kutsutud Kristin Kaasik, Piret Miller ja Alan Vaht töötavad ettevõttes edasi.

"Muudatus toimus vastavalt uuenenud juhtimisstruktuurile ja ettevõtte arengustrateegiale. Olerexi strateegia on suunatud tugevale kasvule ja oma personali valikus lähtume parimate kaasamisest," vastas Linnas hilisemale kirjalikule küsimusele seoses võimalike edasiste arengutega ettevõtte juhatuses.

Ettevõtte endine juhatuse liige Alan Vaht ütles BNS-ile, et omanikud on nii otsustanud ja eks nad peavad seda ise põhjendama. "Mina otsuse sisu ei tea. Seda peavad ikkagi omanikud ütlema, mis see põhjus oli. Omanikud teavad seda kõige täpsemalt, nemad selle otsuse tegid. Mina selle otsuse juures ei olnud."

Vahti sõnul ei ole selge, milliseks kujunevad Olerexi ja selle endiste juhatuse liikmete vaheline suhe kujuneb. "Läbirääkimised käivad. Hetkel kõik kolm juhatuse liiget jätkavad oma juhatuse liikme lepinguga, mis on võlaõiguslik leping, lihtsalt juhatuse liikme õiguseid ei ole. Igaüks vastutab oma valdkonna eest. Eks aeg näitab, millised otsused üks või teine endine juhatuse liige teeb," rääkis Vaht.

Äriregistri andmetel kutsusid Olerexi omanikud 25. jaanuaril ettevõtte juhatusest tagasi Kristin Kaasiku, Piret Milleri ja Alan Vahti. Samal päeval nimetati ainsa juhatuse liikmena Andres Linnas.

Olerex AS-i suuromanikud on osaliselt läbi valdusfirma Aqua Marina 45,45 protsendiga Andres Linnas ja 45,45 protsendiga Antti Moppel. Olerex teenis 2015. aastal 223,5 miljoni euro suuruse käibe juures 1,1 miljon eurot kasumit.

Tagid:
juhtkond, kütusefirma, tagasikutsumine, Olerex AS, Antti Moppel, Andres Linnas, Eesti

Peamised teemad