13:34 17. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1076
  • RUB73.3855
Ukraina meedia teatas, et Avdijivkasse sisenesid Ukraina relvajõudude tankid

OSCE-s ignoreeriti Ukraina tanke Avdijivkas

© AP Photo / Evgeniy Maloletka
Eesti uudised
lühendatud link
9820

Sel nädalal teatas Ukraina meedia, et Avdijivkasse sisenesid Ukraina relvajõudude tankid

TALLINN, 3. veebruar — Sputnik. OSCE eesistuja, Austria välisminister Sebastian Kurz nimetas Donbassi üheks oma prioriteediks, kuid ignoreeris ajakirjanike küsimust Ukraina tankidest Avdijivkas, vahendas RIA Novosti.

Varem oli allkirjastatud kokkulepe alla 100 mm kaliibriga relvastuse ja tankide eemaletõmbamisest vaenupoolte kokkupuutejoonest Donbassis. Sel nädalal teatas Ukraina meedia viitega BBC korrespondendi poolt Twitteris üles riputatud videolõigule, et Avdijivkasse sisenesid Ukraina relvajõudude tankid.

Lühikeses videolõigus on korrusmajade taustal näha kaht eraldusmärkideta tanki. Lahingumasinate kõrval seisavad embleemideta sõjaväevormides inimesed, masinate taga paistab valge OSCE lipuga maastur.

Reedel saabus Kurz Lõuna-Osseetia ja Gruusia piirile Ergneti küla piirkonnas, kus toimus piiriintsidentide vältimise ja nendele reageerimismehhanismi 74. istung. Venemaa ajakirjanikud palusid tal kommenteerida informatsiooni Ukraina tankidest Avdijivkas, kuid Kurz ignoreeris küsimust.

Ajakirjanike küsimusele Donbassi kohta vastas Kurz, et see on tema "üks prioriteetidest". Küsimusele, kas tal pole kavas seda külastada, vastas ta "mitte täna" ja tuletas meelde, et on juba kaks korda Ukrainas käinud: Kiievis ja Mariupolis.

Varem teatas Donbassis tegutsevate jõuametkondade pressikeskuse esindaja Leonid Matjuhhin agentuurile RIA Novosti, et Ukraina relvajõudude tanke Avdijivkas ei ole, seal on vaid politsei soomukid. Jõuametkondade erioperatsiooni pressikeskus teatas, et Ukraina relvajõudude tankid ei osale lahingutegevuses Donbassis.

Omakaitse ja Ukraina jõuametkonnad on varem teatanud olukorra pingestumisest Donbassis. Konfliktipooled süüdistavad teineteist tulevahetuse intensiivistamises ja katsetes kokkupuutejoonelt edasi liikuda.

Ukraina võimud kehtestasid jõuametkondade kontrolli alla langenud Avdijivkas, mis asub Donetski eeslinnas, erakorralise seisukorra, sest elanikud jäid vee elektri ja kütteta. OSCE missiooni andmetel on raske olukord kujunenud ka omakaitse kontrolli all olevas Jassõnuvatas, mis asub samuti Donetski lähedal.

Ukraina kaitseministeeriumist teatati, et "võialusel liikusid meie poisid meeterhaaval, sammhaaval edasi". Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov nimetas seda avaldust faktiliseks kinnituseks selle kohta, et Ukraina relvajõud alustasid pealetungi, mis torpedeerib Minski kokkuleppega kehtestatud režiimi.

Tagid:
tank, OSCE, Sebastian Kurz, Kurz, Donbass, Avdijivka, Ukraina

Peamised teemad