12:13 22. August 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Justiitsminister Urmas Reinsalu soovib notarite tulud avalikuks muuta

Reinsalu soovib notarite tulud avalikuks muuta

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Eesti uudised
lühendatud link
16 0 0

Justiitsminister Urmas Reinsalu on andnud korralduse notariaadiseaduse muutmise väljatöötamiskavatsuse koostamiseks, muudatusega soovib minister muuta notarite tulud avalikuks

TALLINN, 3. veebruar — Sputnik. "Olen otsustanud, et see tulu peaks olema avalik. Kehtiv seadus isikute lõikes tulu avalikustada andmekaitselistel kaalutlustel ei luba," ütles Reinsalu BNS-ile.

Seega tuleb ministri sõnul muuta seadust. "Andsin korralduse teha seaduse väljatöötamiskavatsus, mille puhul saavad ka huvirühmad oma seisukoha välja öelda," lisas ta.

Notarite tulu avalikustamist on nõudnud viimastel kuudel päevaleht Äripäev.

Notarite koda: tulude avalikustamisel edetabeleid koostada ei tohiks

Notarite Koja esimehe Tarvo Puri sõnul tuleks notarite tulude avalikustamisel jääda konstruktiivseks ning vaadata tulusid-kulusid koos ega hakata koostama edetabeleid.

"Notarite tegevus on olnud alati avatud ja läbipaistev, samuti selle kohta käiv statistika. Tõsi, iga notari tulu eraldivõetuna on olnud seni nähtav vaid riigile, mitte avalikkusele. Loomulikult on avalik huvi mõistetav ja ühiskonnal on õigus teada, kui palju maksab üldsusele notarite poolt pakutav turvatunne, õigusnõu ja registrite kaitstus," ütles Puri BNS-ile.

"Samas loodame, et avalikustamise juures jäädakse konstruktiivseks — vaadatakse tulusid koos kuluridadega ega hakata koostama edetabeleid," lisas ta. Notarite igapäevatööd ja teenustasusid ministri poolt algatatud seadusemuudatus Puri sõnul ei mõjuta.

Tagid:
notariaadiseadus, tulud, korraldus, avalikustamine, muudatus, Notarite Koda, Justiitsministeerium, Urmas Reinsalu, Eesti

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  3
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  19
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  7