19:39 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
33 0 0

Justiitsminister Urmas Reinsalu on andnud korralduse notariaadiseaduse muutmise väljatöötamiskavatsuse koostamiseks, muudatusega soovib minister muuta notarite tulud avalikuks

TALLINN, 3. veebruar — Sputnik. "Olen otsustanud, et see tulu peaks olema avalik. Kehtiv seadus isikute lõikes tulu avalikustada andmekaitselistel kaalutlustel ei luba," ütles Reinsalu BNS-ile.

Seega tuleb ministri sõnul muuta seadust. "Andsin korralduse teha seaduse väljatöötamiskavatsus, mille puhul saavad ka huvirühmad oma seisukoha välja öelda," lisas ta.

Notarite tulu avalikustamist on nõudnud viimastel kuudel päevaleht Äripäev.

Notarite koda: tulude avalikustamisel edetabeleid koostada ei tohiks

Notarite Koja esimehe Tarvo Puri sõnul tuleks notarite tulude avalikustamisel jääda konstruktiivseks ning vaadata tulusid-kulusid koos ega hakata koostama edetabeleid.

"Notarite tegevus on olnud alati avatud ja läbipaistev, samuti selle kohta käiv statistika. Tõsi, iga notari tulu eraldivõetuna on olnud seni nähtav vaid riigile, mitte avalikkusele. Loomulikult on avalik huvi mõistetav ja ühiskonnal on õigus teada, kui palju maksab üldsusele notarite poolt pakutav turvatunne, õigusnõu ja registrite kaitstus," ütles Puri BNS-ile.

"Samas loodame, et avalikustamise juures jäädakse konstruktiivseks — vaadatakse tulusid koos kuluridadega ega hakata koostama edetabeleid," lisas ta. Notarite igapäevatööd ja teenustasusid ministri poolt algatatud seadusemuudatus Puri sõnul ei mõjuta.

Tagid:
notariaadiseadus, tulud, korraldus, avalikustamine, muudatus, Notarite Koda, Justiitsministeerium, Urmas Reinsalu, Eesti

Peamised teemad