21:01 18. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1076
  • RUB73.3855
Politsei tuvastas Tallinna hotellis meest tulistanud kurjategija

Politsei tuvastas Tallinna hotellis meest tulistanud kurjategija

© Sputnik / Александр Заболотный
Eesti uudised
lühendatud link
7911

Politsei otsib siiani isikut, kes tulistas neljapäeval Tallinnas Rotermanni kvartalis asuvas Metropoli hotellis üht meest, tulistaja ja tema kaasosaline on tuvastatud

TALLINN, 4. veebruar — Sputnik. Põhja prefektuur teatas reede õhtul, et Metropoli hotelli baaris inimest tulistanud mees on politseile teada ning ööl vastu reedet öösel viidi läbi kahtlusalustega seotud elukohtades läbiotsimisi, vahendas BNS viitega rahvusringhäälingule.

"Hetkel meil kahjuks ei ole veel seda head uudist, et tulistaja on tabatud. Küll aga töötasime terve öö läbi ja viisime läbi erinevaid menetlustoiminguid, läbiotsimisi ja muid. Oleme teadlikud sellest, et kurjategijad teadlikult varjavad end," rääkis Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.

"Täna alustame uute jõududega ja uue hooga nende otsimist. Üks on kindel, et avalikkusele ja teistele inimestele hetkel ohtu ei ole. Arvatavad kurjategijad peidavad end lihtsalt politsei eest," ütles Tambre. 

Politsei on tuvastanud, et kannatanu ja laskja vahel tekkis rüselus, mille käigus haaras üks meestest püstoli ja tulistas 45-aastast meest vasakusse jalga. Mees viidi kontrolliks haiglasse, kuid juba samal õhtul lubati ta kodusele ravile.

Pärast sündmust võtsid politseinikud bussijaama, sadamad, lennujaama ning piiripunktid suurema tähelepanu alla. Kriminalistid ja uurijad kogusid infot juhtunu osas. Tunnistajate ütluste ja turvakaamerate salvestistest saime sündmusega seotud meeste kirjeldused. Pärast kahtlustatavate tuvastamist otsiti läbi ka nende elukohad, teatas politsei.

Tambre ütles, et kahtlusalused mehed elavad alaliselt Eestis ning varjavad end teadlikult. "Nende leidmine on praegu politsei suurim eesmärk. Oleme kindlad, et avalikkusele ja inimestele hetkel oht puudub."

Tambre lisas, et kuritegeliku taustaga inimeste vahel tekivad tülid kergelt ja erinevalt seaduskuulekatest inimestest võib neil erimeelsuste lahendamine sõnadega üle jõu käia, kuid üldjuhul siiski aga sellised juhtumid avalikku ruumi ei jõua.

Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Saskia Kask ütles, et võimalike kahtlustatavate ja konfliktis osalenud inimeste näol on tegemist varem kuritegusid toime pannud inimestega.

"Siiski pole põhjust arvata, et konkreetne konflikt oleks kuidagi seotud põhimõtteliste jõujoonte jagamisega kuritegelikus maailmas. Pigem on tegemist ootamatu pöörde võtnud tüliga. Loomulikult on väga kahetsusväärne, kui avalikus ruumis lahendatakse oma tülisid tulirelva kasutades."

Ka prokuratuuri teatel ei ole põhjust arvata, et asjaosalistel oleks olnud soovi kõrvalisi inimesi rünnata, kuid avalikus kohas relva kasutamine on iseenesest ohtlik ning riivab tugevalt ühiskonna turvatunnet. Tulirelva kasutamist avalikus ruumis tuleb ette väga harva ning sellistel juhtudel on tavaliselt tegemist kahe osapoole omavahelise tüliga, lisas prokuratuur.

Kriminaalmenetlust alustati avaliku raske korra rikkumise paragrahvi alusel. Hetkel pole ühelegi inimesele kahtlust esitatud.

Prokuratuur on pidanud võimalikuks, et tulistamine on seotud omavahelise arveteklaarimisega.

Eesti Päevalehe andmetel võib tegu olla Gruusiast pärit kurjategijatega, kes nii nimetatud seaduslike varastena siin kanda üritavad kinnitada. Artikli järgi on allilma ristiisaks nimetatud Nikolai Tarankovi tapmise järel kuritegelik maailm juhita, mistõttu on oht, et uued grupeeringud võivad püüda end kehtestada.

Urmet Tambre neid väiteid ei kommenteerinud.

Neljapäeval veidi enne kella 14 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Roseni tänaval asuvas hotellis oli kuulda laske. Teadaolevalt tulistati püstolitaolisest esemest ning 45-aastane mees sai jalga viga. Mehe seisund ei ole eluohtlik ning mees viidi haiglasse, vahendas Eesti Sputnik eile.

Politsei otsib kolme meest, kes liikusid Roseni tänavalt Narva maantee suunas. Võimalik tulistaja on 50. aastates kiilaspäine mees, kellel olid jalas hallid püksid. Temaga võisid liikuda koos pruuni värvi nahktagis ning musta värvi poolmantlis mehed.

Prokuratuur peab tõenäoliseks, et tulistamine oli tülist välja kasvanud arveteklaarimine. "Praegu on alust arvata, et tegu oli isikute omavahelise arvete klaarimisega, mis viis kakluse ja tulirelva kasutamiseni," ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Saskia Kask reedel ressiesindaja vahendusel.

Tagid:
läbiotsimine, tulistamine, kahtlustatav, hotell Metropol, Põhja prefektuur, Tallinn

Peamised teemad