21:35 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Eesti uudised
lühendatud link
17411

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid 113 inimesele

TALLINN, 9. veebruar — Sputnik. President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva eel meie riigi teenetemärgid tänuks 113 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks, teatas presidendi kantselei.

"Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti — avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele," kirjutas president Kaljulaid otsuse eessõnas.

Maarjamaa Risti teenetemärgi saab 11 inimest

President otsustas anda Maarjamaa Risti teenetemärgi kokku 11 inimesele.

Maarjamaa Risti II klassi teenetemärgi otsustas Kaljulaid anda USA diplomaadile Alexander Vershbow'le. Versbow on NATO asepeasekretär, aastatel 1998 kuni 2001 oli ta Ameerika Ühendriikide suursaadik NATO juures. Aastatel 2001-2005 töötas ta USA saadikuna Venemaal, vahendas BNS. Vershbow saab ordeni julgeolekualase koostöö toetajana.

Maarjamaa Risti III klassi teenetemärgi saavad NATO abipeasekretär Heinrich Brauss, Eesti-Rootsi suhete edendaja Pär Anders Nuder, julgeolekualase koostöö toetaja James J.Townsend noorem Ameerika Ühendriikidest ning Eesti-Jaapani suhete edendaja Tadahiko Yoshino.

Maarjamaa Risti IV klassi teenetemärgi said riigipealt ajaloo-alase koostöö edendaja Norbert Angermann Saksamaalt, Eesti endine aukonsul Lyonis Serge Arnould Prantsusmaalt, Eesti-Rootsi suhete edendaja Bo Hugemark ning küberkaitse alase koostöö edendaja Michael N. Schmitt Ameerika Ühendriikidest.

Maarjamaa Risti V klassi teenetemärgi saavad lavastaja ja Eesti teatrielu edendaja Nils Riess Ameerika Ühendriikidest ning soome-ugri kultuuri edendaja Arvo Sulo Survo Soomest.

Kindral Freers saab Kotkaristi I klassi teenetemärgi

President andis Kotkaristi I klassi teenetemärgi NATO Euroopa vägede ülemjuhatuse staabiülemale, kindral Werner Freersile, tunnustamaks teda kui julgeolekualase koostöö edendajat.

Ka andis riigipea Kotkaristi III klassi teenetemärgi viitseadmiral Arnaud Coustillière'le, tunnustades teda küberkaitsealase koostöö edendamise eest.

Kotkaristi IV klass mõõkadega teenetemärgi andis president vabadusvõitleja Eduard Meemannile.

Kotkaristi IV klassi teenetemärgi said riigipealt major Margo Grosberg, politseikolonelleitnant Illar Jõgi ning kaitsepolitseinikud Hendrik Lõbu ja Merike Pappel.

Kotkaristi hõberisti sai staabiveebel Ramil Sadikov ning vanemkomissar Janek Pinta ja vanemkomissar Maarja Punak.

President tunnustab mitmeid avaliku elu, kultuuri- ja sporditegelasi teenetemärgiga

Taavi Rõivas, kes oli aastatel 2014-2017 Reformierakonna esimees ja aastatel 2014-2016 peaminister, saab presidendilt Riigivapi II klassi teenetemärgi.

President tunnustab vabariigi aastapäeva puhul mitmeid kultuuri ja sporditegelasi teenetemärgiga.

Valgetähe III klassi teenetemärgi saavad sõudjad Andrei Jämsä, Allar Raja ja Kaspar Taimsoo ning näitleja Lembit Ulfsak, selgub presidendi otsusest, edastas BNS.

Valgetähe IV klassi teenetemärgi saab teiste seas kunstnik Epp Maria Kokamägi, teleajakirjanik ja õppejõud Indrek Treufeldt ning näitleja ja pedagoog Martin Veinmann.

Valgetähe V klassi teenetemärgi saab teiste hulgas ajakirjanik Anneli Ammas, näitleja Väino Aren, raadioajakirjanikud Kaja Kärner ja Ulla Länts, kirjanik Ira Lember, lastekirjanik Olivia Saar ja Eesti ringhäälingu ajaloo talletaja Juhan Sihver.

President annab teenetemärgid üle iseseisvuspäeva eel, 23. veebruaril Tallinnas NUKU teatris.

Tagid:
Maarjamaa Rist, Kotkarist, teenetemärk, aastapäev, Vabariik, NATO, president, Kaljulaid, Kersti Kaljulaid, Alexander Vershbow, Eesti

Peamised teemad