10:10 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Eesti uudised
lühendatud link
4201

Välisministeerium loobus senisest viie värviga tähistatud riikidesse reisimise ohtlikkuse hinnangutest ning pakub nüüd iga riigi kohta pikemat ohuolukorra kirjeldust

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. "Vaatasime oma senist, ohuhinnangut värvidega kirjeldavat süsteemi, vaatasime kui palju me seda kasutame või kui sageli seda muudame ja jõudsime järeldusele, et need viis värvi ei vasta enam reaalsele ohuolukorrale erinevates riikides," rääkis välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Kersti Eesmaa.

"Meie reisija on muutunud targemaks, ta tahab rohkem aru saada kui lihtsalt mine — ära mine," selgitas Eesmaa pressibriifingul. "Meie turist tahab teada piirkonda, kuhu ta võib minna ja kuhu ei või. Ta loeb sisu. Seega piiritlemine viie värviga tundus meile liialt naiivne," lisas Eesmaa.

Ministeeriumi konsulaarosakonna juht viitas ka, et ohuhinnangu värvide muutmine ei toimunud väga tihti, kuna kriisid ja ohud muutuvad dünaamiliselt. "Peaaegu ükski kriis ei teki üleöö. Pigem kriisid eskaleeruvad sujuvalt, dünaamiliselt. Mingil hetkel tundisme, et tahaks tõsta seda taset, aga tegelikult oleks pidanud tõstma juba palju varem," rääkis Eesmaa.

"Oluline on reisihoiatuse sisu. Loomulikult me jätkame sisu pakkumisega," rõhutas Eesmaa.

Lisaks ei andnud välisministeerium varem ohuhinnangut riikide kohta, kuhu Eesti ei ole suursaadikut määranud. See põhjustas arusaamatusi näiteks Süüria või mõne teise riigi puhul, märkis Eesmaa.

"Eksootilisemate riikide puhul oleme alati soovitanud vaadata suuremate riikide reisinfot, näiteks Ühendkuningriigi oma, mis on inglise keeles olemas," lisas Eesmaa.
Välisministeeriumi ohuhinnanguid riikide kohta saab lugeda veebilehelt.

Samal teemal

Välisministeerium soovitab välismaal olles ettevaatlikuks jääda
Tagid:
kirjeldus, ohuolukord, ohuhinnang, süsteem, värv, Välisministeerium, Kersti Eesmaa, maailm, Eesti

Peamised teemad