05:46 19. Jaanuar 2018
Tallinn-4°C
Kuula otse
Igor Leskov Kohtla-Järvel heategevusorganisatsiooni Lions klubi sünnipäevale pühendatud kontserdil

Telešõust „Oled super!” osavõtja Igor Leskov laulis kaevuritelinnas Kohtla-Järvel

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Eesti uudised
lühendatud link
Talendishow "Oled super!" (24)
5931

Kohtla-Nõmme lastekodu kasvandik, rahvusvahelisest laulukonkursist „Oled super!” osavõtja Igor Leskov esines kaevuritelinnas Kohtla-Järvel heategevusorganisatsiooni Lions klubi sünnipäevale pühendatud kontserdil

ТАLLINN, 18. veebruar — Sputnik, Jevgeni Ašihmin. Leskov esines Kohtla-Järve põlevkivimuuseumi Valges saalis, kus toimus pidulik tseremoonia kaevanduslinna Lions klubi loomise järjekordse aastapäeva auks.

Kohtla-Järve 16 aastat tagasi loodud heategevusliku Lions klubi tähelepanu keskmes on erivajadustega lapsed ja noorukid lasteaedades ja koolides, aga ka Kohtla-Nõmme lastekodu, mille kasvandikuks Leskov on.

Игорь Лесков и Рихо Кангур на концерте в Кохтла-Ярве
© Sputnik / Евгений Ашихмин
Igor Leskov ja Riho Kangur Kohtla-Järvel heategevusorganisatsiooni Lions klubi sünnipäevale pühendatud kontserdil

Kontserdil esinesid kõrvuti Igor Leskoviga ka teised lastekodu kasvandikud, seda tänutäheks klubile ja sponsoritele. Igorile aga sai Eesti kaasmaalaste ees esinemine eelprooviks enne võistlusesinemist telekonkursil „Oled super!", mida korraldab telekanal NTV koos teabeagentuuri ja raadioga Sputnik.

Igor on selles rahvusvahelises projektis, mis on kogunud noori andekaid lauljaid, kes on jäänud vanemliku hooleta, kokku kõigist SRÜ riikidest ja Baltikumist, ainus Baltimaadest pärit osavõtja.

Avastas endale uusi võimalusi

Peaagu terve kuu vältel valmistus Igor Venemaa pealinnas viibides konkursiks kogenud lauluõpetajate juhendamisel. Projektist osavõtjatega tegelesid ka koreograafid. „Igor on selle kuuga palju õppinud," märkis Kohtla-Nõmme lastekodu direktor Riho Kangur, kes kes on Igorile tema Moskva-sõidul saatjaks.

Leskov ise lausus, et harjutused Moskvas pedagoogide käe all aitasid tal avastada enda jaoks uusi võimalusi. „See oli mulle hea kool. Alguses oli raske pelgusest vabaneda, kuid ajapikku hakkasin tundma ennast laval enesekindlamalt," selgitas ta.

Игорь Лесков, старший специалист по защите детей социальной службы  Кохтла-Ярвеской горуправы Алена Казакова и Рихо Кангур
© Sputnik / Евгений Ашихмин
Igor Leskov, Kohtla-Järve linnavalitsuse lastekaitse vanemspetsialist Aljona Kazakova ja Riho Kangur

See oli Eesti pisikese Kohtla-Nõmme alevi lastekodu kasvandiku esimene Moskvas käik. Paljudele projekti osalistele oli kohtumine Venemaa pealinnaga samuti esmakordne. Kanguri sõnul oli Moskvas viibimise ajakavas lastele ette nähtud ka tutvumine pealinna vaatamisväärsustega. Ning Igorile avaldas eriti sügavat muljet Punase väljaku ja pealinna hipodroomi külastamine.

Projektist

NTV ja rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt „Oled super!" annab vanemliku hooleta jäänud andekatele lastele võimaluse ennast väljendada. Konkursil osaleb 92 vokalisti — Venemaalt, Abhaasiast, Aserbaidžaanist, Armeeniast, Valgevenest, Gruusiast, Kasahstanist, Kõrgõztanist, Moldovast, Ukrainast, Eestist ja Lõuna-Osseetiast.

Teešõu esietendus toimus 11. veebruaril. Vokaalkonkursi „Oled super!" järgmisi etteasteid saab näha telekanalil NTV Mir ja portaalis Sputnik Eesti.

Teema:
Talendishow "Oled super!" (24)
Tagid:
põlevkivimuuseum, sünnipäev, kontsert, Lions klubi, Oled super, Riho Kangur, Igor Leskov, Kohtla-Nõmme, Kohtla-Järve, Eesti, Venemaa

Peamised teemad