09:50 19. Jaanuar 2018
Tallinn-3°C
Kuula otse
Rahandusministeerium on koostanud esialgse kava riigiasutuste välja viimiseks Tallinnast, illustratiivne foto

Paet taunib riigiasutuste kolimist

© Фото: Алексей Серов
Eesti uudised
lühendatud link
3810

Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet kirjutab sotsiaalmeedias, et riigil pole mõistlik riigiasutusi kampaania korras ühest kohast teise kolida

TALLINN, 18. veebruar — Sputnik. "Valitsus peaks loobuma kogu sellest kampaanialikust plaanist riigiasutused ühest kohast teise kolida," kirjutab Paet Facebookis, vahendas BNS. "Kas Eestis tõesti midagi olulisemat pole, millele energiat kulutada? Minu meelest on."

"See kava kampaaniakorras riigiasutusi kolida nõrgestab oluliselt Eesti avalikku haldust ja seda küll vaja pole. Miks eeldatakse, et enamik inimesi lihtsalt kolib oma töökohaga kaasa? Inimesed pole asjad, keda saab lihtsalt kuhugi ümber paigutada, et otsigu omale uus kodu," kirjutab Paet. "Või nad siis lihtsalt tööta jätta. Ja kust peaksid selle tulemusel seniste spetsialistide asemele tulema kõigis neis valdkondades pädevad inimesed?"

Lisaks tekib Paeti hinnangul Eesti avalikus halduses pikaks ajaks asjatu segadus, mis nõrgestab riiki.

"Mingi riigiasutuse kolimine teise Eesti piirkonda peab olema selgelt põhjendatud ja olulise kasuteguriga," kirjutab Paet. Ta lisab, et ta näe praeguse kampaaniakava puhul sisulisi põhjuseid. "Seega võiks keskenduda Eesti ühiskonna ees olevate päris probleemide lahendamisele ja vähendada asendustegevust," kirjutab Paet.

Ärimees ja endine Tallinna linnapea Tõnis Palts leiab, et ametiasutuste väljaviimine Tallinnast on Eestile kahjulik, kirjutas Sputnik Eesti ennem.

"On aeg aru saada, et see on loomulik ja ka Eestile kasulik, et igapäevaelu koondub üha rohkem Tallinna ja lõpetada see ametiasutuste väljaviimisega efektiivse Eesti vägistamine," kirjutas Palts Facebookis. 

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et kuigi riigireformi plaan on toores, võib juba praegu väita, et kogu riik võib saada kasu üle Eesti laiali jagatavast tuhandest töökohast.

"Töökohti on vaja kogu Eestimaal ja see on riigi võimalus neid luua. Kahtlemata võidavad avaliku sektori tegevusest ka teised majandusharud," ütles saadik.

Ta sõnas, et maapiirkondi on pikema aja jooksul nõrgestatud ametkondade õhukesemaks viilimisega või nende kaotamisega ning on viimane aeg midagi vastu anda.

Sarapuu sõnul jääks mingis ulatuses kaotajaks muidugi Tallinn, kuid pealinn saab hakkama.

„Tallinna elanike arv on igal aastal kasvanud ja seda vägagi kiiresti, paraku eelkõige maapiirkondade arvelt. Kui suudame veidigi noori kodupaikadesse töökohtadega tagasi meelitada, pakkuda neile seal vajalikke teenuseid ja võimalust luua ning kasvatada peret, on see kokkuvõttes kasulik kogu riigile," sõnas Sarapuu.

Riigireformi komisjon hakkab arutama avaliku sektori töö ümberkorraldamist ja reformi arengusuundi. Lisaks haldusreformile on riigihaldusminister Mihhail Korb võtnud suuna teha riigireform, mis hõlmaks endas näiteks ka erinevate ametkondade Tallinnast välja viimist.

Riigireformi komisjoni koosseisu kuuluvad Arto Aas, Helmut Hallemaa, Aivar Kokk, Külliki Kübarsepp, Ivari Padar ja Arno Sild.

Samal teemal

Palts: ametiasutuste väljaviimine Tallinnast kahjustab Eestit
Sarapuu: riigireformiga lisandub üle Eesti tuhat töökohta
Tagid:
riigireform, kolimine, riigiasutus, Euroopa Parlament, Urmas Paet, Eesti, Tallinn

Peamised teemad