03:35 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Maksuamet asub enammakstud tulumaksu tagastama

Maksuamet asub enammakstud tulumaksu tagastama

CC0 / Pexels
Eesti uudised
lühendatud link
14 0 0

Teisipäeva hommikuse seisuga on 407 046 inimesel tulumaksu tagasi saada 65,2 miljoni euro eest ning esimesed tagastusmaksed jõuavad inimeste pangakontodele teisipäevast

TALLINN, 21. veebruar — Sputnik. "Eile tegime esimesed 30 000 tulumaksu tagastamise otsust ning esimesed tagastused jõuavad inimeste pangakontodele seega tänasest," ütles maksu- ja tolliameti (MTA) avalike suhete juht Rainer Laurits teisipäeva hommikul BNS-ile.

Lauritsa sõnul on tagasimaksetega võimalik alustada juba sel nädalal, kuna tuludeklaratsioonide esitamine on kulgenud sujuvalt. "Kui esimesel päeval saavad tagastuse 30 000 inimest, siis järgmistel päevadel juba 60 000 inimest. See tähendab, et inimesed, kelle tuludeklaratsiooniga on kõik korras, saavad oma enammakstud tulumaksu järgmise nädala lõpuks kätte," ütles ta.

Inimesed, kelle tuludeklaratsiooni kohta MTA vajab lisainfot või kelle andmeid on vaja kontrollida, peavad veel tagastamisega veidi ootama. "Soovitame jälgida e-maksuametis/e-tollis oma tuludeklaratsiooni infolehekülge, et näha, mis seisus tuludeklaratsioon parajasti on," ütles Laurits.

MTA teatel on teisipäeva hommikuse seisuga deklaratsiooni esitanud 407 046 inimest, tagastamisele kuulub 65,2 miljonit ja juurdemaksmisele 4,7 miljonit eurot.

Tagid:
tagastusmaksed, tulumaks, MTA, Rainer Laurits, Eesti

Peamised teemad