01:35 24. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Eesti Vabariik on saanud aasta vanemaks

Meie armas Eesti Vabariik on saanud aasta vanemaks

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
4150

Nooruslik vaim jääb Eestit saatma ka tulevikus

TALLINN, 24. veebruar — Sputnik. Riigikogu esimees Eiki Nestor tõdes reede hommikul pidulikul riigilipu heiskamise tseremoonial, et Eesti on paljude teistega võrreldes veel noor riik ning nooruslik vaim jääb Eestit saatma ka tulevikus.

"Meie armas Eesti Vabariik on saanud aasta vanemaks ja suur juubel pole enam kaugel. Ehk olete teiegi mõelnud, et eriti need meist lääne suunda jäävad riigid said saja-aastaseks ju sajandeid tagasi. Nende rahvastega suheldes oleme ausalt öelnud, et Eesti on alles noor riik. Pole veel saja-aastanegi. Nii et kallid kaasmaalased, ehk on jäänud veel ainult üks aasta, kus võime olla riigina sellised ülemeelikud ninatargad. Aasta pärast saabub juba soliidne vanus, kus saab olla ja ka peab olema tänasest veelgi väärikam, aga ka täiskasvanulikum," rääkis Nestor, vahendas BNS.

"Aga ehk paneb meie kui riigi raske ja keeruline lapsepõlv meile hoopis veel ühe kohustuse? Tuletada meelde meie liitlastele, et olgu su riik saja-aastane või sajanditevanune, kaasaegses maailmas saame olla tugevad ainult kõik koos ühtse perena," arutles Nestor.

Tema sõnul on ta kindel, et eestlastest ei kao ka tulevikus kuskile nooruslik ja otsiv vaim. "Avatus ja soov ikka ja jälle seda riiki luua ja kasvatada. Edasi minna ja mitte sulguda. Elada mitte ainult iseendale ja oma perele, vaid soovida parimat ka oma sõpradele ja naabritele, töökaaslastele ja üldse kõigile, kes seda maad omaks peavad või lihtsalt austavad. Meie kõigi ühine Eesti on see maa, kus me saame olla vabad ja õnnelikud," rääkis Nestor.

© Sputnik / Андрей Петров
Pidulikul riigilipu heiskamise tseremoonia

 

Tagid:
Vabariik, riik, Riigikogu, Eiki Nestor, Eesti

Peamised teemad