09:39 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Eesti uudised
lühendatud link
9470

Kogu aasta jooksul on väljaande lugejate hulk pidevalt suurenenud

Tallinn, 24. veebruar — Sputnik. Teabeagentuur ja raadio Sputnik tähistab aasta möödumist eetrisseminekust vene ja eesti keeles ning kaasaegse toimetuse avamisest Tallinnas. Aastaga on Sputnik Eesti meeskond tootnud üle 15 000 materjali, millest üle 2 000 on tänapäevases populaarses multimeediaformaadis.

Kogu aasta jooksul on väljaande lugejate hulk pidevalt suurenenud ja alates 2016. aasta oktobrist kuulub Sputnik Eesti Gemius andmetel* Eesti ühiskondlik-poliitiliste võrguväljaannete esikümnesse. Täpsemat teavet väljaande viimase aasta saavutustest saab aastapäevaks valminud loengread'ist, mis on kätte saadav nii Sputnik Eesti eesti-, kui ka venekeelses versioonis.

Elena Cherysheva, Sputnik Eesti juht: "Tänan kõiki meie lugejaid ja Sputnik meeskonda kannatuse, professionaalsuse ja tehtud töö eest! Vaatamata kõikidele raskustele, millega meil on tulnud silmitsi seista, läheb Sputnik Eesti kindlalt edasi. Me ei kahtle, et huvi alternatiivsete seisukohtade vastu Eestis vaid kasvab."

Sputnik Eesti hoiab õigustatult liidrikohta toodetava multimeedia sisu poolest teiste Eesti meediaväljaannete hulgas. Just Sputnik Eesti hakkas riigis esimesena kasutama selliseid formaate nagu infograafika ja longread — suuremahulisi visuaalseid informatsioonimaterjale, mis ühendavad endas teksti ja multimeediaformaate. Üsna hiljuti lisandusid Sputnik Eesti võimalustele audiosalvestised. See on formaat nendele, kellele on tähtis kuulda kõike algallikast. Aastaga tehti umbes 1500 audiosalvestust, 350 fotosarja, 300 audiosalvestisi, 200 infograafilist materjali ja 20 longread'i.

Sputnik Eesti läks eetrisse veebruaris 2016 ja ta kuulub riigi ühiskondlikpoliitiliste võrguväljaannete esikümnesse*. Sputnik Eesti on rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik, mille esindused asuvad kümnetes riikides, allüksus. Sputnik koosseisu kuuluvad võrgulehed rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiod, mobiilirakendused ja kontod sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

* Gemius 2016 aasta oktoobri, novembri ja detsembri andmetel.

Tagid:
infograafika, longreed, juubeliaasta, Sputnik, Eesti

Peamised teemad