23:22 16. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Reformierakonna lipp

Toetus Keskerakonnale ja Reformierakonnale langes

© Фото: Reformierakond
Eesti uudised
lühendatud link
3110

Veebruaris langes toetus Keskerakonnale ja Reformierakonnale, kuid need on endiselt selgelt populaarseimad parteid

TALLINN, 27. veebruar — Sputnik. Statistiliselt olulisi muutusi võrreldes jaanuariga erakondade toetusnumbrites ei toimunud, selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest, vahendas BNS.

Kahe protsendipunkti võrra kahanes Keskerakonna ja Reformierakonna toetus. Kui jaanuaris toetas Keskerakonda 31 protsenti vastanutest, siis veebruaris 29 protsenti. Reformierakonna toetus langes jaanuari 25 protsendilt veebruaris 23 protsendile.

Kahe suurema erakonna toetuse languse arvelt kasvas protsendi võrra Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE), Vabaerakonna, Isamaa- ja Res Publica Liidu (IRL) ja parlamenti mittekuuluvate Roheliste toetus.

EKRE-t toetas veebruaris 10 protsenti vastanutest, sama suur oli ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) toetus. Vabaerakonna toetus oli veebruaris kaheksa protsenti ning Isamaa ja Res Publica Liidul seitse protsenti. Parlamendivälistest erakondadest kogusid suurima toetuse Rohelised — kaks protsenti.

Erakondlikku eelistust mitteväljendanud vastajate osakaal oli sarnaselt jaanuariga 33 protsenti, kuid nende hulgas on kasvanud poliitika suhtes negatiivselt häälestatud vastajate osakaal: mitte kellegi poolt ei hääletaks 16 protsenti valimisealistest kodanikest.

Tagid:
reiting, küsitlus, Vabaerakond, Erakond Eestimaa Rohelised, EKRE, IRL, Keskerakond, Reformierakond

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  22
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  25
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  23