17:50 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Otsetoetus Kaitseliidule suureneb miljoni euro võrra aastas

Otsetoetus Kaitseliidule suureneb miljoni euro võrra aastas

© Estonian Defence Forces
Eesti uudised
lühendatud link
11 0 0

Kaitseliidule eraldatav otsetoetus suureneb ligi miljoni euro võrra aastas, lisaks saab Kaitseliit täiendavalt raha varustuse hankimiseks

TALLINN, 28. veebruar — Sputnik. Eelmisel nädalal allkirjastatud kaitseministeeriumi valitsemisala arengukava aastateks 2018-2021 suurendab Kaitseliidule eraldatavat otsetoetust ligi miljoni euro võrra aastas, kaitseminister Margus Tsahkna sõnul läheb toetus peamiselt väljaõppe ja taristu täiendamisele, aga ka tööjõukuludele, teatas kaitseministeerium BNS-ile.

"Iga-aastaselt on Kaitseliidu hoonete ja rajatiste ehitamiseks ning renoveerimiseks, sealhulgas lasketiirude rajamiseks planeeritud 3 miljonit eurot," sõnas Tsahkna. "Lisaks suurenevale otsetoetusele suunatakse maakaitsega seotud hangeteks järgnevatel aastatel täiendavalt 60 miljonit eurot."

Kaitseliidule on kavas täiendavalt hankida laskemoona, transpordi-, isikukaitse- ja sidevahendeid ning arendatakse võitlusgruppe, samuti on kavas mehitada ja varustada viis uut kergejalaväekompaniid. „Kõik see suurendab Kaitseliidu võimekust ja Eesti iseseisvat kaitsevõimet, milles Kaitseliidul on ülioluline roll," ütles Tsahkna.

Teisipäeval külastab Tsahkna Kaitseliidu Rapla malevat. Seejärel siirdub kaitseminister Raplamaal Alus asuvasse Kaitseliidu kooli, kus saab ülevaate vabatahtlike väljaõppest ning tutvub koolihoonega.

Tagid:
väljaõpetamine, taristu, otsetoetus, Kaitseliit, Margus Tsahkna, Eesti

Peamised teemad